23.11.2016

Сигнали оповіщення та дії населення по них

Сигнал « УВАГА ВСІМ» передається перед екстреним повідомленням. Подається включенням сирен, гудками підприємств, транспорту та інших засобів з метою привернення уваги населення. По цьому сигналу необхідно включити радіо (на програмі УТ-1), радіотрансляційні і телевізійні приймачі ( на каналі № 38  або «Нова Одеса»), для прослуховування екстренних повідомлень.

 

                                                            У      МИРНИЙ    ЧАС       

                                    

     Вид інформації

                                         Зразок повідомленя

Аварія на атомній електростанції

    «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації. Громадяни! Сталася аварія на __________  АЕС. На території населенних пунктів __________________ можливе випадання радіоактивних опадів.Населенню зазначених населенних пунктів необхідно перебувати у приміщеннях. Провести додаткову герметизацію житлових приміщень і продуктів харчування.Про отриману інформацію повідомте сусідів.  Надалі діяти відповідно до вказівок управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.»

Аварія на хімічно небезпечному об`єкті

    «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації.  Громадяни! Сталася аварія на __________  з виливом сильнодіючої отруйної речовини --  _____________ . Хмара зараженого повітря поширюється у напрямку  ____________ . Населенню, що проживає у населенних пунктах ___________, провести додаткову герметизацію житла і продуктів харчування, а населенню населенних пунктів _____________ терміново залишити їх і вийти у райони  ___________  .  Надалі діяти відповідно до вказівок управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.»

 Про можливий землетрус

    «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації.  Громадяни!  У зв’язку  з можливим землетрусом приміть необхідні засоби обережності. Відключіть світло, газ, воду, погасіть вогонь у печах. Візьміть документи, необхідний одяг, запас продуктів і води. Попередьте сусідів і при необхідності допоможіть хворим і старим вийти на вулицю. Займіть місце подалі від будинків і ліній електропередач. При знаходженні у приміщенні  під час першого товчка, станьте у дверний (балконний) отвір.Будьте уважні до вказівок управління НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.»

Про повінь (катастрофічне затоплення)

    «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації.  Громадяни!  У зв’язку з підвищенням рівня води у р.  ________  можливе затоплення (підтоплення) населених пунктів _________ . Населенню, що проживає у цих населених пунктах, зібрати необхідні речі, продукти харчування, воду, відключити газ, електроенергію  і вийти у райони  ___________   . Про отриману інформацію повідомте сусідів, допоможіть літнім та хворим. При раптовому підвищенню рівня води зайняти підвищені місця  (верхні поверхи будинків, дахи, горища, дерева) і чекати допомоги. Будьте уважні до вказівок управління НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.» 

Про штормове попередження

    «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації. Громадяни! У ________ годині можливе посилення вітру до _______  м\сек . Населенню необхідно перебувати у приміщеннях. Заберіть із балконів всі речі. Щільно зачиніть вікна і двері. Зробіть додаткове кріплення матеріальних цінностей, що зберігаються на вулиці. Про отриману інформацію повідомте сусідів, допоможіть те саме зробити літнім людям і хворим. Будьте уважні до вказівок управління НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.»  

 

                          У ВОЄННИЙ ЧАС

Повітряна небезпека

   «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації. Громадяни! Повітряна тривога! . Відключіть світло, газ, воду,погасіть вогонь у печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів і по необхідності допоможіть старим і хворим вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисного укриття або укрийтеся на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до вказівок управління НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.»  

Закінчення повітряної небезпеки

   «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації. Громадяни! Відбій повітряної тревоги! Усім повернутись до місць роботи або проживання. Надайте при цьому допомогу хворим і старим. Будьте готові до можливого повторного нападу противника.Завжди майте при сбі засоби індивідуального захисту.   Будьте уважні до вказівок управління НС та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.» 

Загроза хімічного зараження

   «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації. Громадяни! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Одягніть протигази, укрийте малих дітей у захисних дитячих камерах. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи (краще гумові). При собі майте плівкові, полімерні накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію жилих приміщень, стан вікон та дверей. Загерметизуйте продікти харчування та створіть запас питної води.  Попередьте сусідів про отриману інформацію. Допоможіть хворим і старим. Відключіть електронагрівальні прилади. Будьте уважні до вказівок управління НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.» 

Загроза радіоактивного зараження

   «Увага! Говорить оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської обласної державної адміністрації. Громадяни! Виникла безпосередня загроза радіоактимного зараження. Приведіть у готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх постійно при собі. По вказівкам органів цивільного захисту населення одягніть їх.  Для захисту поверхні тіла від забруднення радіоактивними речовинами використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи.при собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію жилих приміщень , стан вікон і дверей. Загерметизуйте  продукти харчування і створіть у узапас питної води.   Попередьте сусідів про отриману інформацію. Допоможіть у цьому хворим і пожилим. Відключіть електронагрівальні прилади. У подальшому дійте у відповідності з вказівками управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області.»