Новини

 • 29.01.2020

  Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо недопущення випадків занесення та поширення захворювання, спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV.

  29 грудня 2019 року заступник голови обласної державної адміністрації Денис ВАНАШ провів позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації, на якому розглядалось питання недопущення занесення та поширення на території Одеської області випадків захворювання, спричинених новим коронавірусом  2019-nCoV.

  З метою недопущення занесення і поширення на території Одеської області випадків захворювань спричинених новим коронавірусом виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай), відповідно до вимог законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб»,

  672

  Комісія ВИРІШИЛА:

  1. Головам райдержадміністрацій, головам міст обласного значення та головам об’єднаних територіальних громад:

  1.1. Провести позачергові засідання комісій ТЕБ та НС з питань готовності причетних служб/відомств/установ, тощо до проведення протиепідемічних заходів з недопущення занесення та поширення захворюваності викликаного коронавірусом 2019-nCoV.

   

  До 10.02.2020

  1.2. Затвердити визначені госпітальні бази для надання медичної допомоги постраждалим від коронавірусної інфекції та забезпечити їх необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення (у тому числі обладнанням), засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами.

  Негайно

  1.3. Передбачити виділення додаткових асигнувань на закупівлю медичного обладнання, лікарських, дезінфекційних, антисептичних засобів та засобів індивідуального захисту.

  Лютий 2020 року

  1.4. Вжити заходів щодо укомплектування госпітальних баз медичними кадрами, необхідними засобами та обладнанням (апаратами штучної вентиляції легенів, безконтактними інфрачервоними термометрами, бактерицидними випромінювачами), дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту, тощо.

  Лютий 2020 року

   

  1.5. Запровадити посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях і закладах охорони здоров'я, незалежно від форм власності, та забезпечити проведення поточної дезінфекції в місцях масового перебування людей (аеропорти; вокзали; морські, річкові порти; громадський транспорт; місця торгівлі; навчальні заклади, заклади культури, тощо).

  В залежності від епідситуації

  2. Південному регіональному управлінню державної прикордонної служби України:

  2.1 Ініціювати проведення нарад, з залученням представників контролюючих (Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Одеська митниця ДФС) та взаємодіючих служб (ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України», Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса»», Одеська філія ДП «Адміністрації морських портів України») щодо порядку дій у випадку виявлення осіб (транспортних засобів та вантажів) з країн інфекційного ризику на коронавірус 2019-nCoV  у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон.

  До 07.02.2020

  2.2 . Передбачити створення «окремого коридору» для проходження всіх видів контролю осіб прибуваючих з країн інфекційного ризику на коронавірус 2019-nCoV.

  При погіршенні епідситуації в світі

  3. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області, Одеській митниці ДФС, Південному регіональному управлінню державної прикордонної служби України, ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса»», Адміністрації морських портів України, забезпечити співробітників засобами індивідуального захисту, антисептиками та дезінфектантами.

  До 07.02.2020

  4. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області:

  4.1. Організувати проведення навчань з дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні захворювань спричинених коронавірусом 2019-nCoV у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон.

  До 15.02.2020

  4.2. Посилити медичний огляд членів екіпажу та пасажирів прибуваючих  з країн інфекційного ризику на коронавірус 2019-nCoV.

  Постійно

  5. Адміністрації ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса»», Одеська філія ДП «Адміністрації морських портів України», управлінню транспортно-комунікаційної інфраструктури обласної державної адміністрації:

  5.1. Визначити та підготувати окремий санітарний майданчик (причал), для транспорту з метою проведення первинних протиепідемічних заходів. 

  До 10.02.2020

  5.2. Забезпечити проведення заключної дезінфекції транспортного засобу на санітарному майданчику (причалі). 

  При реєстрації випадку

  5.3 Посилити проведення прибирань з використанням миючих та дезінфікуючих засобів будівель, споруд, територій, тощо.

  Постійно

  6. Адміністрації ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса»»: з метою своєчасного виявлення підозрілих осіб, що прибувають з країн інфекційного ризику на коронавірус 2019-nCoV, вирішити питання, щодо придбання стаціонарного та переносного дистанційного тепловізійного обладнання.

  До 15.02.2020

  7. Керівникам транспортних компаній (повітряного, морського, автомобільного та залізничного сполучень) організувати навчання персоналу  щодо особливостей використання засобів індивідуального захисту та алгоритму дій при виявленні захворювань спричинених коронавірусом 2019-nCoV.

  Лютий  2020 року

  8. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації,  ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України»:

  8.1. Сформувати бригади швидкого реагування з метою транспортування та проведення первинних протиепідемічних заходів при виявленні захворювань, спричинених коронавірусом 2019-nCoV.

  До 07.02.2020

  8.2. Провести розрахунки кількості лікарських засобів та виробів медичного призначення, у тому числі засобів індивідуального захисту, приладів для бригад швидкого реагування.

  Негайно

  8.3. Проводити моніторинг захворюваності, госпіталізації та перебування хворих на грип в реанімаційних відділеннях, з метою своєчасного поновлення резерву медикаментів та виробів медичного призначення для надання якісної медичної допомоги.

  Протягом епідсезону

  9. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації разом з Департаментом фінансів облдержадміністрації:

  9.1. Розглянути питання, щодо створення резервного фонду, у відповідних закладах охорони здоров’я, медикаментів та виробів медичного призначення, дезінфекційних та антисептичних засобів, засобів особистої гігієни та індивідуального захисту, для надання якісної медичної допомоги хворим або підозрілим на інфекцію спричинену коронавірусом 2019-nCoV.

  Постійно до особливого розпорядження

  9.2. Передбачити кошти на придбання медичного обладнання (апаратів штучної вентиляції легень, багатофункціональних моніторів, інфузоматів).

  Постійно до особливого розпорядження

  10. Державна установа «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України»:

  10.1. Забезпечити готовність епідеміологічних та дезінфікуючих бригад до проведення протиепідемічних заходів в очатах захворювань спричинених вірусом 2019-nCoV та надати затверджений склад бригад до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

  До 07.02.2020

  10.2. Вжити заходів, відповідно до повноважень, щодо недопущення  поширення на території області випадків захворювання спричинених вірусом  2019-nCoV.

  Постійно

  11. Адміністрації ТОВ «Промтоварний ринок»:

  11.1. Відкоригувати оперативний план дій на випадок виявлення хворого або підозрюваного на коронавірусну інфекцію спричинену вірусом                             2019-nCoV.

  До 10.02.2020

  11.2. Придбати необхідні засоби індивідуального захисту, антисептики, деззасоби та використовувати їх при проведенні первинних протиепідемічних заходів.

  До 10.02.2020

  11.3. Передбачити місце тимчасової ізоляції хворих на коронавірусну інфекцію спричинену вірусом 2019-nCoV, в медпунктах ринку до моменту їх госпіталізації.

  До 10.02.2020

  11.4. Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності придбати в необхідній кількості миючі, дезінфекційні засоби антисептики та індивідуальні засоби захисту.

  При ускладненні епідситуації

  12. Ректорам вищих навчальних закладів області сформувати списки студентів, що прибули з Китаю на навчання до навчальних закладів після 

  1 січня 2020 року та забезпечити їх щоденний медичний огляд.

  До 03.02.2020 та протягом епідсезону

  13. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

  13.1. Визначити госпітальні бази, для надання медичної допомоги хворим або підозрілим особам на коронавірусну інфекцію спричинену коронавірусом  2019-nCoV.

  До 05.02.2020

  13.2. Сформувати спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги для надання первинної медичної допомоги та транспортування хворих або підозрілих на захворювання спричинене вірусом 2019-nCoV.

  До 05.02.2020

  13.3. Підготувати лист до Міністерства охорони здоров’я України, щодо забезпечення Одеської області швидкими тест-системами для експрес діагностики грипу.

  До 05.02.2020

  13.4. Провести розрахунок сил та засобів необхідних для роботи спеціалізованих служб (бригад) з надання медичної допомоги хворим та підозрілим на захворювання спричинене вірусом 2019-nCoV .

  До 15.02.2020

  14. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я міських рад (м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Балта), комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я, комунальних установ охорони здоров’я обласного, міського, районного підпорядкування, приватним медичним закладам:

  14.1. Забезпечити готовність закладів охорони здоров’я до надання медичної допомоги хворим та підозрілим на захворювання, спричинене вірусом 2019-nCoV, та необхідний запас засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання та очей, дезінфекційних засобів на поодинокі випадки.

  10.02.2020

  14.2. Забезпечити негайну ізоляцію хворих або  підозрілих на захворювання, спричинене вірусом 2019-nCoV, виявлених на всіх етапах, надання медичної допомоги з подальшою евакуацією (транспортуванням) та госпіталізацією до визначеної госпітальної бази.

  Негайно, при виявлені хворого

  14.3. Розрахувати необхідний запас виробів медичного призначення, лікарських засобів, індивідуального захисного (окуляри, спеціалізований одяг, рукавички та респіратори), антисептиків, дезінфекційних засобів на поодинокі та масові випадки захворювання спричинені вірусом 2019-nCoV.

  До 07.02.2020

  14.4. Провести навчання медичного персоналу з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні хворого, (підозрілого) на вірус 2019-nCoV.

  До 10.02.2020

  14.5. Сформувати резервні бригади лікарів та середніх медпрацівників для роботи в госпітальних базах при масових випадках захворювань на вірус 2019-nCoV.

  До 05.02.2020

  15. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» забезпечити проведення широкої санітарно-просвітньої роботи з питань профілактики гострих респіраторно-вірусних захворювань у тому числі спричинених коронавірусом 2019-nCoV.

  Постійно

  16. Голові комісії з реорганізації ДУ «Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова» МОЗ України забезпечити готовність постійно діючих спеціалізованих протиепідемічних бригад та надання консультативної допомоги при реєстрації випадків захворювання спричиненого вірусом 2019-nCoV та делегувати консультантів до роботи в обласному оперативному штабі.

  За потребою

  17. Управлінню комунікацій та інформаційної політики облдержадміністрації забезпечити інформування на порталі обласної державної адміністрації, населення та керівників приватних організацій щодо ситуації з виявлення захворювань, спричинених короновірусом 2019-nCoV, основними клінічними симптомами та заходами профілактики.  

  Лютий 2020 року

  18. Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області рекомендувати керівникам аптечних закладів, їх структурним підрозділам забезпечити наявність у аптечній мережі достатню кількість противовірусних препаратів та інших медикаментів, виробів медичного призначення (зокрема респіраторів типу N95, N98) для лікування та профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій та надати сформований  перелік аптечних закладів.

  До 10.02.2020