20.07.2020

20 липня 2020 року в Чорному морі стартували Міжнародні військово-морські навчання «Сі-Бриз-2020».

679

 

 

20 липня 2020 року в Чорному морі стартували Міжнародні військово-морські навчання «Сі-Бриз-2020».

В цьому році вони проходять в двадцятий раз, причому вперше - через пандемію СOVID-19 - без берегової фази. Кораблі повинні зустрітися в море в точці рандеву і провести багатоденний комплекс вправ. Авіація буде працювати тільки над морем, взаємодіючі з кораблями.

У навчаннях беруть участь вісім країн - Болгарія, Грузія, Норвегія, Румунія, Іспанія, Туреччина, Україна і Сполучені Штати Америки. Раніше планувалося, що учасників буде дев'ять, але в останній момент відмовилася Франція.

Спеціально для участі в «Сі-Бриз» в Чорне море увійшли два корабельних з'єднання НАТО: Друга постійна група (SNMG2), що складається з іспанського фрегата F101 «Альваро де Базан» (флагман), турецького фрегата F243 «Йилдирим», румунського фрегата F222 «Регіна Марія »і болгарського корвета« Шквал »(борт 62), а також Постійна група кораблів з протидії мінної небезпеки (SNMCMG2) - грецький тральщик А470« Аліакмон », італійський М5554« Гаета », іспанська М33« Тамбре », румунський« Лупу Дінеску » і турецький «Амасра». Крім того, в маневрах бере участь румунський корвет «Контр-адмірал Себастьян», американський есмінець DDG78 «Портер» та кілька українських кораблів, катерів і суден забезпечення. Всього в маневрах бере участь 27 кораблів.

Авіаційний компонент включає 19 літаків і вертольотів, у тому числі американський патрульний Р-8 «Посейдон». На телефонної прес-конференції, присвяченій початку навчань, командувач Шостим флотом ВМС США віце-адмірал Юджин Блек заявив, що «Сі Бриз» - один із засобів стримування російської агресії в чорноморському регіоні.

У свою чергу командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неіжпапа зазначив, що український флот буде нарощувати свій потенціал спочатку в ближній морській зоні, а потім все далі від берега. У наступному році Військово-морські сили отримають наземні комплекси протикорабельних ракет «Нептун», наступним кроком буде постановка їх на морські платформи.

«Росія ігнорує міжнародні норми морського права, мріючи лідирувати в Азовсько-Чорноморському регіоні та обмежити вільний судноплавство. У XXI столітті світовий океан повинен бути вільний для партнерських відносин країн. Головне завдання «Сі- Бризу» - забезпечення безпеки в регіоні, і це наш спільний відповідь Росії», - підкреслив контр-адмірал.