28.10.2018

28 жовтня 2018 року відзначається 74-та річниця вигнання нацистів з України.

535

 

28 жовтня 2018 року відзначається 74-та річниця вигнання нацистів з України. В цей день в м. Одеса та області традиційно пройшли урочисті та пам'ятні заходи. В 10:00 на Алеї Слави в Центральному парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу.

Вшанувати ветеранів і загиблих воїнів прийшли військові, представники влади та духовенства, громадські активісти та просто небайдужі одесити.

Ми ніколи не забудемо про цю сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним.

Сьогодні ми згадуємо усіх тих, хто віддав свої життя задля перемоги у чи не найстрашнішій війні в історії людства. У битві за Україну було загартоване нове покоління патріотів й створені передумови для шляху до нашої незалежності.

Глибоку шану у цей день ми висловлюємо усім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам, підпільникам та тим, хто трудився у тилу, за їх подвиг, за мирне небо над нашою головою та можливість жити й працювати на рідній землі.

З 25 по 28 жовтня в школах міста пройшов тиждень мужності «Слава визволителям України»: бесіди, присвячені історії Другої світової війни, конкурси класних стінгазет, екскурсії в музеї та куточки Бойової Слави, виставки документів мемуарної та історичної літератури, зустрічі з ветеранами.

Також проведено шкільні акції «Милосердя» і «Ветеран живе поруч» з привітанням ветеранів на дому, відвідуванням школярами Музею меморіального комплексу «Алея Слави» та військово-історичного музею Південного оперативного командування.

У міських бібліотеках в ці дні пройшли літературно-музичні вечори, книжкові та пам'ятні виставки. У всіх районах Одеської області пройшли зустрічі керівництва районних державних адміністрацій з ветеранами. У геріатричних будинках та госпіталях були організовані концертні програми для ветеранів, лекції, зустрічі та урочисті обіди.

 

532533534