29.08.2018

Чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

29 серпня 2018 року в обласній державній адміністрації під головуванням голови обласної державної адміністрації Степанова М.В. було проведено чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

На засіданні комісії було розглянуто такі питання:

1. Про зсувні процеси у прибережній зоні 5 та 9 мікрорайонів, вул. Морській, вул. Теністій, вул. Приморській м. Чорноморськ та дії щодо ліквідації надзвичайної ситуації.

2. Про виконання рішення засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації від 10 квітня 2018 року, протокол № 5 «Про стан  протипаводкових дамб уздовж української ділянки р. Дунай».

3. Про забезпечення протипожежного захисту закладів освіти у новому навчальному році.

4. Про стан  утворення підрозділів місцевої пожежної охорони.

5. Про технічний стан пожежних гідрантів у населених пунктах Одеської області.

6. Про проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту на території Одеської області.

В Одеській області підготували пакет документів для отримання фінансування на ремонт аварійних дамб та шлюзів на Дунаї. Кошти планують залучати як з державного, так і обласного бюджетів.

Низка застарілих гідротехнічних споруд на Дунаї в Одеській області знаходяться в жахливому стані. Рівень наслідків можливої надзвичайної ситуації як для регіону, так і для України, в цілому, може бути катастрофічним — йдеться про відселення десятків тисяч людей та мільярдні збитки. Спеціалісти Дунайського регіонального офісу водних ресурсів підготували проектно-кошторисну документацію щодо ремонту низки аварійних дамб та шлюзів. Окрім внесення змін до обласної програми, я пропоную на основі підготовлених документів подати відповідний бюджетний запит до Міністерства фінансів України. Окрім того, під час виїзного засідання Комітету з питань бюджету Верховної ради в Одеській області також будемо обговорювати це питання», — підкреслив Максим Степанов.

Під час засідання комісії було прийнято рішення: при наявності перевиконання доходної частини, департамент фінансів ОДА має передбачити в бюджеті області на 2018 рік кошти, зокрема, для проектування і проведення експертизи робіт на аварійних ділянках системи протипаводкового захисту Дунаю.

Наразі вже підготовлено проектно-кошторисну документацію, яка стосується відновлення захисної дамби на ділянці «Прорва»-«Пам’ятник»; відбудови шлюзів на каналах «Громадський», «Репіда», «Скунда», «105 км» та шлюз «№ 5»; а також розчищення каналів «Громадський» та «Желявський». На будівництво дублюючої дамби на одній з найбільш аварійних ділянок на 108 кілометрі річки Дунай планують залучити понад 5 мільйонів гривень, з них — 3,9 мільйонів має виділити Державне агентство водних ресурсів України. Решту планують залучити з бюджету Одеської області.

Протяжність дамб вздовж річки Дунай складає більше 250 кілометрів. Вони захищають від часткового затоплення населені пункти Ренійського, Ізмаїльського та Кілійського районів Одеської області, а також сільськогосподарські угіддя, об’єкти інфраструктури та життєзабезпечення. Наразі 10 ділянок дамб і 5 шлюзів, які входять у захисний фронт, є аварійними.

Окрім того, під час засідання комісії було вирішено повторно підготувати та направити звернення до Кабінету Міністрів України щодо фінансування протизсувних заходів в прибережній частині в районі 9-го мікрорайону міста Чорноморськ.

 

490488489