19.08.2019

Чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

644

 

19 серпня 2019 року під головуванням виконуючого обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації Світлани Шаталової відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації.

Розглянуто питання про результати попереднього розслідування пожежі в готелі «Токіо Стар», розташованого за адресою м. Одеса, вулиця Водопровідна, 1-А. За словами виконуючого обов’язки начальника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Ігоря Черкасова, на сьогоднішній день документів про переоснащення відповідного пожежного депо на готель немає, за наявними документами, це мали бути складські приміщення. Зазначені матеріали будуть передані слідству.

За інформацією Головного управління Національної поліції в Одеській області на даний час продовжують проводитись слідчі дії, керівник готелю «Токіо Стар» Вадим Чорний знаходиться в слідчому ізоляторі. Безпосередньо на об’єкті також тривають слідчі дії, проведено обшуки, вилучено документацію. Обсяг роботи досить значний, тому задіяні слідчі з інших областей з метою вивчення всіх обставин події. Під час засідання наголошувалось про необхідність не тільки швидкого але і якісного проведення слідчих заходів.

На сьогодні Головного управління Національної поліції в Одеській області вже встановлено особи шести загиблих, по двох особах проводяться ДНК-експертизи та з приводу однієї особи очкується приїзд родичів для впізнання. Це пов’язано з тим, що в готелі не велась відповідна документація щодо реєстрації відвідувачів.

Прийнято рішення щодо виділення коштів для надання одноразової грошової допомоги сім’ям осіб, які загинули, та особам, які потерпіли внаслідок надзвичайної ситуації і перебувають під медичним наглядом, за рахунок коштів резервного фонду обласного бюджету.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана розпочинаються перевірки Державною службою України з надзвичайних ситуацій на предмет протипожежної безпеки усіх закладів оздоровлення міста та області у найближчі терміни.

Щодо питання про виконання «Комплексного плану профілактики захворюваності на вірусний гепатит А в Одеській області на 2017-2022 роки», то слід зазначити, що епідемічна ситуація із захворюваністю на вірусний гепатит А серед населення Одеської області залишається неблагополучною. Найвищі показники захворюваності зареєстровані в Окнянському, Захарівському, Тарутинському, Балтському, Подільському, Лиманському районах Одеської області та м. Одеса. Прийнято рішення про вжиття всіх відповідних заходів у тому числі особливу увагу приділити навчальним закладам під час перевірок і прийняття їх до нового навчального року.

Додатково, призначено проведення очищення і дезінфекції водопровідних мереж та споруд з наступним лабораторним контролем показників безпеки питної води. Крім того, після проведення додаткових перевірок Держпродспоживслужбою санаторно-оздоровчих закладів області, зокрема на території смт. Сергіївка, встановлено порушення санітарно-гігієнічних норм в кожному закладі. Керівникам видано рекомендації, щодо усунення порушень у термін до 25 серпня 2019 року.

Третє питання стосувалось ситуації, що склалась на території Білгород-Дністровського району внаслідок погіршення погодних умов 03-04 серпня 2019 року. Попередня сума збитків орієнтовно оцінена сільськими радами у 23 мільйони гривень проводиться опрацювання документів. Головам сільських рад та ОТГ доручено опрацювати питання виділення коштів з місцевих бюджетів та коштів, що надходять від їх перевиконання, після чого звернутися з відповідним фінансовим запитом до обласної державної адміністрації.

Питання щодо недопущення руйнування конструкцій та елементів Білгород-Дністровської фортеці опрацьовується експертною групою. За результатами опрацювання буде підготовлено звернення до Одеської обласної ради щодо виділення коштів для проведення необхідних робіт з визначеною кошторисною вартістю.