24.09.2019

Засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась на 12 км автодороги «Одеса – Білгород-Дністровський

648

 

23 вересня 2019 року відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням виконуючої обов'язки голови обласної державної адміністрації Світлани Шаталової про заходи щодо ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди, що відбулась на 12 км автодороги «Одеса – Білгород-Дністровський» між селами Прилиманське та Нова Долина, район Гребного каналу (Овідіопольський район).

Світлана Шаталова повідомила, що у зв’язку із трагічними подіями в Одеській області сьогодні оголошено День жалоби. Також вона звернулася до виконуючої обов’язки Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Наталії Жерноклєєвої із проханням прокоментувати факти щодо неефективності співробітників зазначеної установи на місці трагічного ДТП.

Виконуючий обов’язки начальника управління транспортно-комунікаційної інфраструктури облдержадміністрації Олександр Гайдук повідомив, що обидві транспортні компанії, які здійснюють пасажирські та вантажні перевозки, співпрацюють зі слідством. Представники компанії-вантажоперевізника та пасажирського перевізника зазначили, що усім постраждалим на лікування та родинам загиблих буде надано матеріальну допомогу.

Начальник служби автомобільних доріг в Одеській області Олег Варивода зазначив, що для унеможливлення виїзду на зустрічну смугу на зазначеній ділянці дороги пропонується звести огорожу бар’єрні огородження смугами зустрічного руху на трасі «Одеса - Білгород-Дністровський». Однак, за наявної ширини дороги це зробити вкрай проблематично, оскільки така огорожа заповнить майже цілу смугу. Для будівництва такого огородження необхідно розширення дороги з кожного боку та врегулювання земельних питань.

Світлана Шаталова наголосила на необхідності створення робочої групи з органами місцевого самоврядування і поліцією та надати в тижневий термін пропозиції щодо будівництва бар’єрного огородження.

Очільниця області прийняла рішення створити робочу групу за участю представників Головного Управління національної поліції в Одеській області, Службі автомобільних доріг в Одеській області, Управління транспортної безпеки в Одеській області, Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури облдержадміністрації та всіх ОТГ, на території яких проходить ця дорога, для вирішення питань щодо забезпечення безпеки.

Виконуюча обов’язки директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан зазначила, що станом на сьогодні на стаціонарному лікуванні залишаються 4 особи, з них 3 особи у комунальній установі «Обласна клінічна лікарня». При цьому, 2 особи з реанімаційного відділення переведені до нейрохірургічного та травматологічного відділень (стан середнього ступеня важкості), 1 особа перебуває у спеціальній палаті під вартою у травматологічному відділенні (стан середнього ступеня важкості) та ще 1 особа у реанімаційному відділенні комунальної установи «Міська клінічна лікарня № 11 (стан важкий). Усі пацієнти забезпечені ліками за рахунок бюджету.

До Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України буде підготовлено звернення щодо незадовільної роботи Управління Укртрансбезпеки в Одеськійобласті.

Додатково будуть підготовлені розрахунки і пропозиції щодо розширення автодороги «Одеса – Білгород-Дністровський» по всій довжині та підвищення її класу і пропускної спроможності для створення безпечних умов руху.