07.07.2019

День Військово-морських сил Збройних сил України.

633

 

7 липня 2019 року в місті Одеса відзначають День Військово-морських сил Збройних сил України. У святкуванні взяв участь Президент України Володимир Зеленський і Міністр оборони України Степан Полторак.

Традиційно святкування розпочалося з церемонії підняття Державного прапора України та прапора Військово-морських сил, а також прапорів розцвічування на кораблях ВМС, пришвартованих на морському вокзалі.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять морських піхотинців-медиків Сергія Майбороди та Ірини Шевченко, загиблих в результаті обстрілу 1 липня санітарної машини на сході України.

Президент України вручив військовим морякам почесні державні нагороди, також Указом Президента України було присвоєно найменування двом новим десантно-штурмових катерам - «Малин» і «Станіслав».

«Українські моряки щодня мужньо і героїчно захищають морські кордони нашої країни, її свободу і незалежність. Наша спільна мета - оснащені сучасними кораблями, зброєю і технікою Військово-морські сили України. Сьогодні ми відчуваємо підтримку зарубіжних друзів і партнерів », - зазначив Володимир Зеленський.

Цього року у святкуванні Дня Військово-морських сил України беруть участь представники 19 країн - учасниць багатонаціональних навчань «Сі Бриз», які проходять в Чорноморському регіоні з 1 по 12 липня. Військові кораблі країн-учасниць пришвартовані біля причалів Одеського морвокзалу і сьогодні до 17.00 відкриті для екскурсій.

 

632