26.06.2018

Навчання з територіальної оборони «Північна фортеця - 2018».

Навчання з територіальної оборони «Північна фортеця - 2018».

Представники обласних державних адміністрацій 25 червня прибули до Чернігівської області для вивчення досвіду організації навчань територіальної оборони та особливостей організації зборів резервістів.

Їм показали умови розміщення бійців бригади територіальної оборони у польовому таборі. Продемонстрували дії підрозділів бригади територіальної оброни у ході ведення бою в місті та охорони важливих об’єктів у взаємодії з підрозділами Нацгвардії, ротні тактичні навчання з бойовою стрільбою щодо охорони державного кордону.

Щодня перед резервістами стоять нові завдання: відпрацювання дій з надання медичної допомоги при нападі з різних типів зброї, організація операцій з розмінування території, оборона кордону та веденню бойових дій в місті.

Було проведено заняття резервістів з вогневої підготовки та протидії танковим військам ворога.

Проміжні результати проведення навчань озвучив командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Сергій Попко. Він зазначив, що вже вдалося виявити як слабкі місця в організації зборів, так і ряд позитивних моментів. Також командувач повідомив, що вже наступного року проведення подібних навчань заплановано в інших областях України.

З цього року Збройні Сили України перейшли на нову систему територіальної оборони. Це створення нових підрозділів ТрО рівня бригада – батальйон. Також відпрацьовано систему приписки особового складу, який залучається до бригад ТрО у випадку загострення ситуації в регіоні. Вивчаємо, що необхідно для того, щоб вийти на необхідний рівень підготовки. Адже всі залучені до навчань мають різний рівень військових навичок, — зазначив генерал-полковник Сергій Попко.

Під час проведення ротних тактичних навчань з бойовою стрільбою щодо охорони та оборони державного кордону у взаємодії з органами охорони державного кордону Державної прикордонної служби на полігоні були присутні голова РНБО Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак, Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних сил України генерал армії Віктор Муженко та Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Сергій Попко.

Захистимо свій дім — захистимо Україну! Це фактично гасло, що відображає сучасну концепцію територіальної оборони. Мета — при необхідності перетворити кожне місто у неприступну фортецю. Саме територіальна оборона є запорукою захисту країни в умовах масштабного військового протистояння, — акцентував Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і додав, що у кожній області за проектом Генштабу буде створено бригаду територіальної оборони. — Наразі розбудовується потужна мобілізаційна система, формується додатковий резерв для українського війська. Тобто формується тотальна система оборони і захисту нашої країни в надзвичайних умовах.

Бійці бригади продемонстрували вищому командуванню та очільникам областей рівень своєї підготовки і навченості, якого вони змогли досягти за ці два тижні напружених тренувань. Гості відзначили злагодженість дій підрозділів резервістів, які в режимі реального часу відпрацьовують завдання із прикриття ділянки державного кордону, забезпечення руху військових колон, ізоляції району бойових дій, оборони важливих об'єктів.

 

443445446