09.02.2018

Підведено підсумки діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області за 2017 рік.

Підведено підсумки діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області за 2017 рік.

9 лютого в актовій залі Головного управління ДСНС України в Одеській області під головуванням голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова відбулася розширена нарада керівного складу цивільного захисту області на якій було  підведено підсумки роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області за 2017 рік та визначено завдання на 2018 рік.

У нараді взяли участь керівники обласних управлінь, організацій та підприємств, райдержадміністрацій, міськвиконкомів – голови комісій з питань ТЕБ та НС, керівний склад апарату та підпорядкованих підрозділів Головного управління ДСНС України в Одеській області.

На початку заходу за сумлінне виконання службових обов'язків, вагомий внесок у справу цивільного захисту населення та територій, високий професіоналізм представникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій та райдержадміністрацій вручили Почесні грамоти голови обласної державної адміністрації та обласної ради.

Далі директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської облдержадміністрації Сергій Готко, підбиваючи підсумки роботи служб взаємодії за минулий рік, зазначив, що головною метою впродовж минулого року було забезпечення готовності до проведення ефективних заходів захисту населення і територій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Про роботу Головного управління ДСНС України в Одеській області щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації  у 2017 році доповів начальник Головного управління генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак. Про вжиті заходи щодо ліквідації наслідків негоди у січні 2018 року, пов’язаної з ускладненням погодних умов  та готовність підпорядкованих сил і засобів до реагування на надзвичайні ситуації доповнив голова правління ПАТ «Енергопостачальна компанія  «Одесаобленерго» Олександр Ніверчук.

Загалом під час наради було оцінено реальний стан справ у сфері цивільного захисту Одеської області, проаналізовано роботу органів управління і сил реагування цивільного захисту в 2017 році та визначено комплекс завдань на 2018 рік.

Протягом трьох місяців у всіх районах Одеської області мають з'явитися місцеві пожежні команди. Таке розпорядження дав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час зборів керівного складу цивільного захисту Одеської області. У районах наразі сформовані 62 подібні команди. Регіональна програма передбачає, що загалом їх має бути більше ста.

«У голів райдержадміністрацій Одеської області є три місяці, аби сформувати необхідну кількість місцевих пожежних команд. Після завершення цього строку на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС в Одеській облдержадміністрації ми перевіримо виконання цього розпорядження у кожному з районів. Це завдання я залишаю під особистою відповідальністю голів РДА. Реалізація таких попереджувальних заходів — не забаганка. Досвід показав, що наші численні наради з приводу підготовки до зими дали результати під час стихії, яка вирувала у січні в Одеській області. Була чітка робота всіх без виключення служб, тому ми змогли впоратися з наслідками негоди. До подібних ситуацій треба готуватися серйозно», — наголосив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.