29.08.2019

Позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

645

 

29 серпня 2019 року відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням виконуючого обов'язки голови Одеської обласної державної адміністрації Світлани Шаталової.

Начальник відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Віталій Черната та директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олександр Лончак доповіли про забезпечення протипожежного захисту закладів освіти у 2019/2020 навчальному році.

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області  перевірено всі 1762 освітні заклади області, з яких загальноосвітніх навчальних закладів – 816, дошкільних навчальних закладів – 874, балансоутримувачами яких є органи місцевого самоврядування.

Виявлені порушення тримаються на контролі.

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області   складено 852 адміністративні протоколи, подано 15 позовів до суду. 

Директор Департаменту освіти і науки Олександр Лончак виступив з презентацією щодо перевірки стану безпеки будівель і території закладів освіти протягом 2018-2019 років, відповідно до яких 1314 керівників і відповідальних посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, виявлено 19 тис. порушень пожежної безпеки у закладах освіти.

Виконуючий обов'язки голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова доручила розробити паспорт пожежної безпеки закладів освіти Одеської області, який планується зробити відкритим для доступу усім громадянам, де будуть зазначені проблеми їх усунення.

За результатами доповідей та з урахуванням їх обговорення комісія вирішила затвердити Комплексний план дій щодо протипожежного захисту об’єктів освіти у 2019/2020 навчальному році.

Світлана Шаталова доручила головам районних державних адміністрацій, а також рекомендувала міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад забезпечити своєчасне виконання заходів та дій, передбачених Комплексним планом дій щодо протипожежного захисту об’єктів освіти у навчальному 2019/2020 році. Також вона наголосила на необхідності організувати роботу щодо включення у бюджети всіх рівнів на 2020 рік потреби в коштах для забезпечення протипожежної безпеки закладів освіти.

Другим питанням став розгляд стану утворення підрозділів місцевої пожежної охорони. На сьогоднішній день на території Одеської області функціонують 64 місцеві пожежні команди, з них на території новостворених 34 громад області функціонує 12 місцевих пожежно-рятувальних підрозділів (із яких 1 Центр безпеки громадян в Авангардівській ОТГ).

Для забезпечення належного рівня пожежної безпеки на території області додатково необхідно утворити 114 місцевих пожежних команд, з яких 35 на територіях об’єднаних територіальних громад. Поряд з цим, в районах області робота щодо створення місцевих пожежних команд здійснюється повільно. Залишається не вирішеним питання створення місцевих пожежних команд на територіях Ананьївського, Окнянського, Любашівського, Миколаївського, Ширяївського та Роздільнянського районів, де такі пожежно-рятувальні підрозділи відсутні.

Під час засідання за допомогою селекторного зв’язку Світлана Шаталова надала слова головам районних державних адміністрацій, де залишаються невирішеними питання утворення підрозділів місцевої пожежної охорони.

Вона наголосила на факті перевиконання зведених місцевих бюджетів у зазначених районах області та надала доручення вирішити питання щодо створення та належного утримання місцевих пожежних команд.

Про стан протипожежного водопостачання в м. Одеса та районах області доповів заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації та застосування сил Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Олександр Крицький. Так, за результатами перевірок першого півріччя 2019 року в Одеській області на обліку знаходяться:

-     6797 пожежних гідрантів (з яких в несправному стані – 559);

-     2816 пожежних водоймищ (з яких в несправному стані – 302);

-     1582 водонапірних веж (з яких в несправному стані – 90).

Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення було доручено створити комісії по перевірці джерел протипожежного водопостачання, за результатами роботи комісій та визначення несправних джерел протипожежного водопостачання у бюджетах всіх рівнів на 2020 рік спланувати кошти на їх ремонт та утримання.

Про визначення рівня надзвичайної ситуації, що сталася на території Білгород-Дністровського району внаслідок погіршення погодних умов у ніч з 03 на 04 серпня 2019 року, повідомив директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації Сергій Готко.

Світлана Шаталова наголосила на необхідності Департаментам економічної політики та стратегічного планування, фінансів облдержадміністрації спільно з Білгород-Дністровською районною держадміністрацією у найкоротший термін завершити опрацювання документів щодо виділення додаткових коштів для фінансування заходів з ліквідації надзвичайної ситуації регіонального рівня за рахунок резервного фонду обласного бюджету.

Директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної державної адміністрації Сергій Готко доповів про визначення рівня надзвичайної ситуації, що сталася внаслідок пожежі в готелі «Токіо Стар» за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, 1-А.

Попередньо встановлено, що подія, яка сталася внаслідок пожежі у готелі «Токіо Стар», за кваліфікаційними ознаками підпадає під надзвичайну ситуацію техногенного характеру регіонального рівня – код 10213 (надзвичайна ситуація унаслідок пожежі, вибуху у будівлі або споруді житлової призначеності).