17.08.2019

Позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо масштабної пожежі, яка сталася сьогодні вночі в готелі «Токіо-Стар» у м. Одеса по вул. Водопровідній, 1-А.

643

 

 

17 серпня 2019 року відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням виконуючої обов'язки голови обласної державної адміністрації Світлани Шаталової щодо масштабної пожежі, яка сталася сьогодні вночі в готелі «Токіо-Стар» у м. Одеса по вул. Водопровідній, 1-А.

Під час засідання начальник Головного управління ДСНС України в Одеській області Віктор Федорчак повідомив про заходи, які вживалися ДСНС під час ліквідації пожежі, зокрема, про те, що основні зусилля пожежно-рятувальних підрозділів було зосереджено на рятування людей. У двоповерховому готелі на 270 номерів, що переобладнаний з колишнього трамвайного депо, на момент пожежі перебувало до 200 людей.

Під час проведення рятувальних заходів з першого поверху було евакуйовано 64 особи, з другого — 72 особи та врятовано 7 осіб, яких направлено до медичних закладів.

Також він наголосив, що ситуація була ускладнена швидким розвитком і поширенням вогню по конструктивним елементам, пізнім сповіщенням про пожежу, а також великою кількістю номерів, деякі з яких були навіть без вікон.

Віктор Федорчак додав, що представник ДСНС не був допущений до перевірки готелю, яка була запланована на червень поточного року. Через те, що власник готелю номінально змінив одного орендаря на іншого, представник ДСНС, який здійснює заходи державного нагляду та контролю, не був допущений на об’єкт. Про це був складений відповідний акт не допуску. Наразі по факту пожежі проводяться слідчі дії, а також встановлюються причини її виникнення.

Начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Олег Бех поінформував, що за фактом пожежі в одеському готелі «Токіо Стар» розпочато кримінальне провадження. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Питання про подальше перебування частини евакуйованих людей вирішується Одеською міськрадою. Постраждалим від пожежі надається домедична допомога, а також допомога психологів та волонтерів.

Виконуючий обов’язки директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Гінжул повідомив, що перший дзвінок до єдиної оперативної диспетчерської служби надійшов о 01:45 годині. Бригада швидкої медичної допомоги прибула на місце події о 01:55. Усього в евакуації пацієнтів взяли участь 7 бригад швидкої медичної допомоги. Одна бригада продовжує чергувати біля готелю.

Під час трагедії постраждали 18 осіб, одна з яких дитина, 7 осіб загинули на місці пожежі, одна людина загинула в кареті швидкої допомоги, 10 постраждалих госпіталізовано.

Виконуюча обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова наголосила на важливості приєднати до розслідування причин трагедії Головне управління Державної фіскальної служби України в Одеській області та Головне управління Держпраці в Одеській області з метоюідентифікувати нелегальних працівників готелю. Представництву МЗС України в Одеській області надано доручення сприяти в інформуванні відповідних іноземних представників із чиїми громадянами сталася надзвичайна подія, поінформувати родини постраждалих іноземних громадян. Головному управлінню ДМС України в Одеській області доручено провести ідентифікацію іноземних громадян, перевірити законність їх перебування на території України, організувати взаємодію з представництвом МЗС України в Одеській області щодо сприяння документування та повернення іноземних громадян до країн громадянства.

Готується проект розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо створення робочої групи з вивчення діяльності об’єктів по наданню послуг туристично-готельного бізнесу на території області із залученням правоохоронних органів, ГУ ДСНС України в Одеській області, ГУ ДФС України в Одеській області, ГУ Держпраці в Одеській області, ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, АТ ЕК «Енергопостачальна компанія», «Одесаобленерго», ТОВ «Інфокс», філія «Інфоксводоканал», АТ «Одесагаз».

«Життя людей – це найцінніше. Ми маємо вживати всіх можливих заходів, щоб попередити подібні ситуації. Проблема зміни форми власності з метою уникнення перевірок глобальна, вона існує на рівні усієї держави. Обласна державна адміністрація підготує звернення до Ради національної безпеки і оборони України з пропозиціями нормативно-правового врегулювання ситуації. Як може бути трамвайне депо переобладнане в готель? Спільно з міською владою та іншими причетними установами будемо проводити роботу з притягнення до відповідальності усіх винних у трагедії, під час якої загинули люди», – зазначила Світлана Шаталова.