16.07.2019

Президентом внесені зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України.

634

 

 

Президентом внесені зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України.

Відповідний Указ № 524/2019 Володимир Зеленський підписав 16 липня 2019 року.

Зміни стосуються відповідних положень про воєнний стан. Зокрема, у разі введення воєнного стану та утворення військових адміністрацій населених пунктів, районних, обласних військових адміністрацій для формування військових адміністрацій до них відряджатимуть військовослужбовців для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки. Таких військовослужбовців залишатимуть на військовій службі без виключення зі списків особового складу.

Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється згідно з переліком посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, та переліком посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затвердженими Президентом за поданням начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних сил України.

Відрядження військовослужбовців до військових адміністрацій із залишенням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами по особовому складу начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних сил України.

Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, відповідні військові адміністрації письмово повідомляють Генеральний штаб Збройних сил України.

За погодженням з Генеральним штабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях та направляються у його розпорядження в разі:

-     припинення або скасування воєнного стану;

-     завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки;

-     невиконання військовослужбовцем обов'язків за займаною посадою.

За потреби начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних сил України може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши про таке відкликання начальника військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

Після повернення в розпорядження Генерального штабу Збройних сил України військовослужбовці продовжують проходити військову службу або звільняються з військової служби в установленому порядку.