22.05.2019

Проведення випробування перспективних зразків озброєння та військової техніки з виконанням бойових пусків ракет «Вільха» та «Нептун».

605

 

Відповідно до Указу Президента України від 16.01.2019 № 10/2019 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 грудня 2018 року «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2019 рік та 2020, 2021 роки» та постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 548 «Про затвердження порядку підготовки і здійснення потенційно небезпечних заходів в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки» в період з 22 по 25 травня 2019 року в районі населеного пункту Тузли Татарбунарського району Одеської області проведено випробування перспективних зразків озброєння та військової техніки з виконанням бойових пусків ракет «Вільха» та «Нептун».

«Вільха» - це глибока модернізація радянської ракети РСЗВ  «Смерч» з коректованим боєприпасом. Максимальна дальність польоту ракети - 130 км.

Реактивний снаряд управляємо на всій траєкторії польоту за допомогою газодинамічних рулів і має інерциальне наведення з можливістю коригування траєкторії в польоті по сигналу GPS. При використанні тільки інерційної системи наведення середнє відхилення ракети складає 50 м, при використанні GPS-корекції - близько 7 м. Швидше за все, в основі інерційної корекції лежить лазерний гіроскоп виробництва КБ «Арсенал», він же використовувався на ракеті-носії «Дніпро» і на російському оперативно-тактичному ракетний комплекс «Іскандер» та інших виробах.

Залежно від завдань може застосовуватися для ураження як наземних, так і надводних цілей.

Всі складові для виробництва «Вільхи» - українські, включаючи нову систему управління, ракетне паливо, бойову частину.

«Нептун» - протикорабельний ракетний комплекс, який, втім, можна використовувати і по наземних цілях.

Комплекс складається з чотирьох самохідних пускових установок з чотирма ракетами кожна, командної машини управління, заряджає і транспортної машин. Вага однієї ракети - 670 кг, її осколково-фугасної бойової частини - 145 кг.

Кожна ракета здатна вражати бойові кораблі водотоннажністю до 5000 тон на відстані до 280 км (експортна версія).

Під час попередніх випробувань ракета «Нептун» провела в повітрі майже 14 хвилин, подолавши за цей час 225 км. У польоті вона чотири рази змінювала курс, розвернувшись в результаті на 180 градусів, і висоту - з 300 до 5 метрів. Це повинно ускладнити перехоплення ракети противником.

 

602604606