17.06.2019

Проведено II (обласний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») - 2019.

621

 

З метою патріотичного виховання учнівської молоді закладів освіти Одеської області в період з 9 по 14 червня 2019 року в с. Миколаївка Білгород-Дністровського району Одеської області на базі дитячого оздоровчого закладу «Сонячний» проведено II (обласний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») - 2019.

Метою гри «Сокіл» («Джура») є сприяння фізичному, морально-психологічному, інтелектуальному, ідейному та духовному вихованню і самовихованню української молоді на основі українських національних традицій та християнської моралі.

09 червня 2019 року на урочистому відкритті гри «Сокіл» («Джура») були присутні заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин, директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олександр Лончак, голови Саратської та Білгород-Дністровської районних державних адміністрацій, представники Міністерства у справах ветеранів України та учасники антитерористичної операції на сході України.

До змагань залучалися команди від 46 закладів освіти районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад Одеської області. Кожна команда має у своєму складі 8 хлопчиків та дівчат у віці від 14 до 16 років, які люблять Україну, хочуть добре знати її історію і культуру та поділяють світогляди Українського козацтва.

Всього у заході брали участь 500 осіб.

Команди брали участь у таких видах змагань:

-     конкурс   «Ватра»     (креативна візитна карточка команди);

-     конкурс «Впоряд» (огляд зовнішнього виду, виконання стройових прийомів та патріотичної пісні);

-     конкурс   «Бівак»  (таборування та вартова служба чергових, оцінюється побут, чистота, доцільність розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей);

-     змагання «Стрільба з пневматичної гвинтівки»;

-     змагання «Пластун» (військова топографія та орієнтування на місцевості за допомогою карти);

-     змагання «Метання гранати»;

-     змагання «Саперна підготовка»;

-     змагання «Фізична підготовка»;

-    змагання «Перетягування канату довжиною 30 метрів»;

-     змагання «Військово-медична підготовка – Рятівник» (надання першої долікарської допомоги та транспортування «умовно потерпілого»);

-   змагання «Туристсько-військова смуга перешкод» (подолання заболоченої ділянки за допомогою жердин, рух «по-пластунськи» коридором з обмеженою висотою, перенесення «умовно потерпілого» на собі);

-     змагання  «Відун»  (перевірка знань з історії України); 

-     інтелектуально-творче змагання «Пластун» (за методикою квестів) – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристськими елементами;

-      музично-розважальна програма «У колі друзів» (виступи творчих колективів).

Під час проведення змагань таборова старшина ознайомила хлопчиків та дівчат з вогнепальною зброєю та навчила їх збирати і розбирати зброю.

У ході проведення змагань та конкурсів учасники гри демонстрували знання, уміння та навички, які в майбутньому допоможуть перебороти труднощі, не розгубитися в нестандартних ситуаціях, надати допомогу в умовах надзвичайних ситуацій.

За результатами змагань:

-      І   місце  зайняла команда «Молоде покоління» Маразліївської об’єднаної територіальної громади та отримала призовий фонд – 7 тис. грн.;

-     ІІ  місце  зайняла команда «Соколи» Арцизького району та отримала призовий фонд – 5 тис. грн.;

-     ІІІ  місце  зайняла команда «Патріот» Тарутинського району та отримала призовий фонд – 3 тис. грн.

Команда «Молоде покоління» Маразліївської об’єднаної територіальної громади, як представник Одеської області, прийме участь у ІІІ етапі Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл»               («Джура») – 2019, який відбудеться у період з 3 по 14 липня 2019 року на території Дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» у Новомосковському районі Дніпропетровської області.

На урочистому закритті змагань учасникам команд, за їх взірцеву порядність та підтримання високого товариського духу під час проведення змагань, вручали грамоти, подяки та дипломи.

Крім того, громадська організація «Чорноморське Гайдамацьке з'єднання» та таборова старшина нагородили переможців гри пам'ятними монетами Національного банку України та грошовою винагородою.

Представники Товариства організацій ветеранів та учасників АТО подарували пневматичну гвинтівку абсолютному чемпіону у стрільбі Надії Паюл (за особистий результат) та команді «Аккерманська ватра» з Білгород-Дністровського району, яка зайняла перше місці у змаганні зі стрільбі.

 

622