02.10.2020

У місті Южне відкрили нову базу Військово-морських сил Збройних сил України.

694

 

01 жовтня 2020 року відкрили ще один пункт базування кораблів Військово-морських сил України. Він розташовується в порту Южне.

Тут будуть дислокуватися патрульні катери типу Island - P190 «Слов'янськ» і P191 «Старобільськ», отримані Україною від США в порядку військової допомоги.

Катери були введені до складу Військово-морських сил Збройних сил України в листопаді 2019 року. У наступному році очікується поставка ще трьох таких одиниць.

Катери «Старобільськ» та «Слов'янськ» поки влаштувалися на причалі Українського наукового центру екології моря, але найближчим часом для них закуплять плавучий причал ПЖ-61У, здатний прийняти чотири катери типу «Айленд», «Гюрза-М» і «Кентавр» або дві «Лани» (існуючий поки на папері великий ракетний катер).

Відповідний тендер виграв херсонський державний завод «Паллада», який отримає 23,5 млн грн.

У даний час в складі Військово-морських сил Збройних сил України  находиться два катери типу «Айланд» - «Слов'янськ» і «Старобільськ». У 2020-2021 році США збираються передати нашій країні ще три катери - USCGC Ocracoke (WPB-1307), USCGC Washington (WPB-1331) та USCGC Kiska (WPB-1336). Зараз Військово-морські сили готують екіпажі для цих одиниць.

Зараз Військово-морські сили Збройних сил України проходять реорганізацію. Всі надводні сили планують звести в чотири дивізіони з базуванням в містах Одеса, Южне, Очаків та Бердянськ.