26.02.2018

В Одеській області готуються до негоди.

В Одеській області готуються до негоди.

В Одеській області мобілізовано екстрені та оперативні служби для запобігання та ліквідації можливих наслідків негоди. Про це повідомив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у режимі відеоконференції під головуванням віце-прем'єр-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадія Зубко.

«27 лютого в Одеській області пануватиме балканський циклон. Очікуються сильні пориви вітру, низька температура, снігопад та хуртовина. Це становить загрозу для забезпечення електроенергією населених пунктів регіону. На щастя, налипання мокрого снігу не очікується. Наразі мобілізовано всі екстрені служби. За необхідності техніку для розчищення доріг будуть передислоковувати на різні ділянки Одеської області. Техніки достатньо. Особливу увагу приділяємо забезпеченню всім необхідним пунктів постійного перебування громадян, інтернатів, лікарень, дитячих садків, шкіл, місць, де проживають літні люди. Як продемонструвала остання стихія, лише чітка координація дій усіх служб дозволить оперативно запобігти та ліквідувати наслідки негоди», — зазначив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук.

За прогнозами Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, найбільше від стихії можуть постраждати південь та південний захід Одеської області. Також синоптики прогнозують можливе обледеніння суден на Чорному морі, очікуються хвилі до 2-3 метрів.

Згідно прогнозу Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, вдень 27 лютого у регіоні очікується сильний сніг, хуртовина (місцями — сильна), снігові замети, ожеледиця. Згідно прогнозу, рівень північно-східного вітру сягатиме 19-24 метри на секунду. В другій половині дня вітер зміниться на північно-західний, 15-20 метрів на секунду. Температура вночі — від 10° до 15° морозу, вдень — 5°-10° нижче нуля.

380