15.08.2018

В Одеській області посилили заходи з профілактики африканської чуми свиней.

В Одеській області посилили заходи з профілактики африканської чуми свиней.

В Одеській області посилили заходи з попередження та ліквідації наслідків африканської чуми свиней. Серед основних методів недопущення хвороби: термічна обробка кормів для тварин, прання та дезінфекція спецодягу, припинення діяльності стихійних ринків, депопуляція дикого кабана та здійснення заходів біобезпеки в господарствах. Про це стало відомо під час селекторної наради Одеської обласної державної адміністрації.

«За офіційними даними Європейської системи нотифікації хвороби тварин, спалахи африканської чуми свиней зафіксовано у країнах, які межують із нашою областю. Відтак, у Румунії за 2018 рік зафіксовано понад 500 спалахів, а у Польщі - понад 1 000. Для порівняння, в Одеській області наразі їх - 27, з яких сім зареєстровано у дикій фауні. Ми ведемо роботу щодо посилення заходів попередження АЧС, тримаємо на постійному контролі райони, в яких були зареєстровані випадки. Наприклад, в Ізмаїльському районі нових спалахів не спостерігається вже протягом місяця. Окрім того, налагоджено співпрацю з мисливцями. В усі районні державні адміністрації направлено листи із переліком необхідних заходів, які необхідно вжити», - підкреслила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Зазначимо, цього року спалахи африканської чуми свиней було зафіксовано у 5 районах області: Кілійському, Ренійському, Овідіопольському, Болградському та Ізмаїльському.

Нагадаємо, власники тварин, які зазнали збитків через африканської чуми свиней, в обов’язковому порядку отримають компенсацію з бюджету.

 

483