02.07.2019

В Одеській області розпочалися міжнародні військово-морські українсько-американські навчання «Sea Breeze-2019».

628

 

1 липня 2019 року в місті Одесі розпочалися щорічні багатонаціональні навчання «Sea Breeze-2019». Україна і США проводять ці навчання щорічно, з 1997 року.

Участь у церемонії відкриття навчань взяли керівники навчань від американської та української сторін. Зокрема, із вітальним словом до присутніх звернулася виконуюча обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

«Навчання цього року стали потужним кроком по досягненню стабільності у Південному регіоні України. Ці багатонаціональні навчання ефективні не тільки для підвищення рівня підготовки наших Збройних сил. Вони також важливі для іноземних учасників, оскільки дають їм можливість перейняти у нас унікальний досвід протидії ворогові у гібридній війні, яку веде проти українського народу Російська Федерація. «Сі Бриз-2019» підтверджує єдність України з партнерами країн-членів НАТО та сприяє досягненню українських Військово-морських сил сумісності з флотами країн-членів НАТО. Сподіваюся, що у наших гостей залишаться приємні спогади від проведених навчань», – зазначила Світлана Шаталова.

Українсько-американські міжнародні навчання «Sea Breeze-2019» проходять з 1 по 12 липня на території Одеської та Миколаївської областях, а також на морському полігоні.

Головна мета міжнародних військових навчань Sea Breeze - забезпечити стабільність у Чорноморському регіоні.

У них беруть участь близько 3 тис. військовослужбовців з 19 країн - України, США, Болгарії, Великобританії, Грузії, Греції, Данії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини, Швеції, Франції та Естонії. Навчання є відкритими для участі інших країн.

Протягом 12 днів українські військові разом з іноземними колегами відпрацюють навички на землі, в повітрі та в Чорному морі. На першому тижні кожен компонент пройде окремо, після чого розіграють операцію з безпеки в Чорноморському регіоні.

Цього разу справжнєю новацією стане, в тому числі, відпрацювання річкового елементу. За легендою навчань противник намагатимуться заблокувати вихід до моря з річки Дунай. Корабельно-катерний склад морської охорони отримає завдання забезпечити супроводження транспортних цивільних суден через гирло річки Дунай до Чорного моря.

У морському компоненті навчань задіють 30 кораблів і суден забезпечення.

У сухопутному компоненті навчань задіють 72 одиниці військової наземної техніки.

У авіаційному компоненті навчань візьмуть участь 27 літаків і вертольотів Військово-морських сил України, Повітряних сил України, Державної прикордонної служби України та Військово-повітряних сил США, в тому числі, американський транспортник "Геркулес" і «мисливець» за підводними човнами "Посейдон".

У наземної фази візьмуть участь 900 військовослужбовців, в тому числі 220 представників США, 50 - Молдови, 27 - Грузії. На березі задіють десять американських автомобілів, двадцять одиниць бронетанкової та сорок одиниць автомобільної техніки від України.

В ході навчань будуть відпрацьовані дії багатонаціонального штабу з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО, морське і повітряне десантування, штурм, а потім утримання морського узбережжя, надання медичної допомоги пораненим, контроль блокпостів, дії артилерії при здійсненні противодесантной оборони, подолання водної перешкоди з залученням інженерних підрозділів, спеціальні дії щодо забезпечення безпеки на приморському напрямку, повітряне прикриття висадки десанту. Під час берегової компоненти навчань буде відпрацьовано взаємодію багатонаціональної тактичної групи, проведена операція «в кризовому регіоні» за участю морських піхотинців і спецпідрозділів країн-учасниць.

 

630

 

 

629