14.10.2018

В Одеській області святкують День захисника України.

521

 

14 жовтня 2018 року біля адмінбудинку №1 Одеської обласної ради відбулося урочисте святкування з нагоди Дня захисника України та покладання квітів до пам’ятного каміння загиблим захисникам України.

В урочистих заходах взяли участь голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, військовослужбовці Одеського гарнізону, керівники органів місцевого самоврядування, представники правоохоронних органів, духовенства та ліцеїсти Військово-морського ліцею.

«За роки війни на Сході українці, без перебільшення, стали нацією захисників. Усі ми – різні. Ви маєте різні звання. Хтось має військовий досвід. Хтось для себе лише обирає цей шлях, як наші ліцеїсти. Але у цю хвилину всі тут присутні – захисники нашої країни. І головне, ні в кого немає сумніву – нам є, кого захищати. І нам є, що захищати. І ми віримо у перемогу!», – підкреслив Максим Степанов.

Усі присутні заслухали звернення Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка з нагоди свята.

«День захисника України – свято, яке вже безпосередньо пов’язане із сучасними героями, з учасниками бойових дій за незалежність нашої держави. З добровольцями, волонтерами, медиками, працівниками оборонних підприємств, священиками-капеланами. Це не є гендерне свято. Вже не будуть більше вітати лише тому, що він – хлопчик. Треба бути захисником. І 55 тисяч жінок, які служать і воюють в лавах Збройних Сил, є яскравим тому підтвердженням», – наголосив Президент Петро Порошенко.

Учасники церемонії поклали квіти до пам’ятного знаку полеглим українським воїнам на Сході країни.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО.

Ліцеїсти Військово-морського ліцею склали Урочисту клятву на вірність країні. За зразкове навчання, ініціативу та військову дисципліну 16 ліцеїстам присвоїли навчальне звання «віце-старшина другої статті». Також цих майбутніх захисників призначили на посади молодших командирів. Завершив церемонію спільний молебень представників релігійних конфесій за захисників України.

 

522523524