15.02.2020

В Одеській області відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 

675

 

 

Афганістан – пекучий біль і вічна пам'ять…

15 лютого 2020 року в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Неодноразово ризикуючи своїм життям, воїни - інтернаціоналісти виконували присягу, забезпечували спокій і стабільність у багатьох країнах, ніж заслужили визнання і вдячність їхніх народів.

Щороку ми згадуємо цей день. 15 лютого разом з воїнами - афганцями вшановуємо пам'ять полеглих в тій "чужий" війні 1979-1989 років.

За період війни в Афганістані загинуло понад 2500 українців.

Із більше 600 тисяч військовослужбовців, які були в Афганістані — 150 тис. громадяни України, і кожен четвертий з тих, хто не повернувся звідти, наш співвітчизник.

Тисячі вихідців з України пройшли крізь вогонь жорстокої Афганської війни, яка принесла численні трагедії і біль втрат.

За час, що минув з дня виведення з Афганістану радянських військ, їх діям давалися неоднозначні оцінки. Але що б не говорили про ті події, для країни і для народу воїни-афганці назавжди залишаться справжніми патріотами, готовими пожертвувати собою для захисту національних інтересів.

Шановні ветерани - інтернаціоналісти! Те, що відбувалося в ті роки, показало, що ви виконали свій обов'язок з честю і гідністю.

Будьте здорові, цінуєте життя, творіть своє майбутнє світлим, сповненим добробуту і радості!

А ми пам'ятаємо! Збереження пам'яті про війну та її трагедії для нового покоління - наш святий обов'язок. Ця війна загартувала ціле покоління громадян нашої держави, навчивши найбільше цінувати життя, людяність і справедливість.

 

674