23.11.2019

В Одеській області вшанували пам’ять загиблих від Голодомору.

На Одещині вшанували пам’ять жертв Голодомору. На церемонії були присутні — перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації В'ячеслав Овечкін та заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський. В заході прийняли участь представники різних гілок влади та небайдужі мешканці міста Одеси.

Біля пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років відбулося покладання траурних вінків та композицій із житніх та пшеничних колосків.

«Голодомор 1932-1933 років — наш біль. За різними даними в ті роки загинуло від трьох з половиною до десяти мільйонів Українців. Просто тому, що декільком людям з радянського керівництва так захотілося. Через виснаження населення Одеської області тоді скоротилося вп’ятеро. Пам’ятайте наших загиблих пращурів. Розповідайте про них своїм іноземним друзям. Світ має знати про те, що відбулося на нашій землі в роки Голодомору», — зазначив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації В'ячеслав Овечкін.

Зазначимо, що під час Голодомору 1932-1933 років у селян Одеської області більшовики вилучили 245 мільйонів тон зерна. Вісім тисяч родин намагалися втекти від репресій у сусідні країни, однак більшість з них було розстріляно.

 

652