31.08.2018

В Одесі майбутні офіцери склали присягу на вірність народу України.

491

Велике свято відбулося в одеській Військової академії - більше 230 курсантів набору 2018 року прийняли присягу на вірність українському народу.

Всього на перший курс академії зарахували 350 осіб, але більше третини з них - діючі військовослужбовці, причому 60 брали участь в бойових діях на сході країни.

На плацу академії воїнів вітали народні депутати, генерали, представники духовенства, рідні та близькі.

«Завтра сядуть за парти і розпочнуть заняття майже 400 курсантів, - розповів начальник вузу генерал-майор Олег Гуляк. - Дуже високим був конкурс на факультет морських піхотинців. Відрадно, що багато курсантів вже пройшли службу в морських піхотинців і виявили бажання стати офіцерами. Конкурс був понад двох осіб на місце, що є хорошим показником для цієї спеціальності. Це другий офіційний набір в морську піхоту, але завдяки переходу людей з інших спеціальностей, тепер укомплектовані всі чотири курси».

В цьому році в академію надійшло близько 20 дівчат, майже половина – діючи військовослужбовці, а решта - доньки військових.

Чималий відсоток першокурсників становлять випускники військових ліцеїв. В цьому році збільшилася кількість абітурієнтів з числа цивільної молоді. Юнаки та дівчата приїхали вчитися з усіх областей України.

Після прийняття присяги особовий склад академії пройшов урочистим маршем перед гостями. Потім відбувся невеликий концерт.

493494