07.03.2018

В Одесі стартувала дводенне засідання міжпарламентської ради Україна-НАТО.

В Одесі стартувала дводенне засідання міжпарламентської ради Україна-НАТО.

5-6 березня 2018 року в місті Одеса проведено засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО за участю Першого заступника Голови Верховної Ради України Геращенко І.В. До складу Ради входять народні депутати України та депутати національних парламентів держав-членів Альянсу.

Дводенна робота засідання була зосереджена на обговоренні проблематики військового, оборонно-безпекового, економічного та іншого характеру.

Понад півсотні парламентаріїв з усього світу заслухали звіт про виконання національної програми співробітництва з Північноатлантичним альянсом і обговорять перспективи вступу України до військового блоку.

За словами глави делегації Верховної Ради України в парламентській асамблеї НАТО Ірини Фриз, Одеса вибрана не випадково. «Рішення про проведення засідань в Одесі - це сигнал про бажання співпраці, - впевнена Ірина Фриз. Сьогоднішня зустріч - це можливість на парламентсько-дипломатичному рівні розповісти, пояснити і донести інформацію про те, яким чином Україна реформується, як ми рухаємося по шляху виконання взятих на себе зобов'язань, а також зафіксувати наші плани на 2019-2020 рік».

Крім питань співробітництва, представники світових держав обговорили проблему нарощування російської військової присутності в Чорному морі, мілітаризацію Криму та порушення прав людини в анексованому півострові.

«Сьогодні Україна, зіткнувшись з агресією Російської Федерації, потребує союзників. І немає на планеті більш серйозного союзника, ніж блок НАТО. Це єдина сила, якій боїться путінська Росія при всіх своїх імперські замашки. Чим ближче ми будемо до НАТО, тим менше українців буде гинути на сході, - упевнений учасник засідання, народний депутат України Олексій Гончаренко. - Сьогодні ми маємо можливість обговорити з нашими партнерами ті проблеми, які у нас є. І в першу чергу, звичайно, агресію з боку путінського режиму. З іншого боку можемо показати, що Одеса - це абсолютно спокійний, мирний місто, в якому проходять чудові заходи ».

У свою чергу, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, який був присутній на засіданні, висловив думку, що наріжним каменем розвитку взаємини Україна-НАТО є боротьба з корупцією, в тому числі і на регіональному рівні.

«Однією з найбільш важливих складових реформ регіонального рівня - запобігання і протидія корупції. Доброчесність в публічному секторі, скасування державної монополії на інформацію, прозорість державних закупівель - ось наш шлях подолання корупції в області», - підкреслив Максим Степанов.