25.07.2019

В Одеської області проведено випробування перспективних зразків озброєння та військової техніки з виконанням бойових пусків ракет «Вільха».

485

 

В період з 23 по 25 липня 2019 року в районі населеного пункту Тузли Татарбунарського району Одеської області проведено випробування перспективних зразків озброєння та військової техніки з виконанням бойових пусків ракет «Вільха».

«Вільха» - це глибока модернізація радянської ракети реактивних систем залпового вогню «Смерч» з коректованим боєприпасом. Максимальна дальність польоту ракети - 130 км.

Реактивний снаряд управляємо на всій траєкторії польоту за допомогою газодинамічних рулів і має інерциальне наведення з можливістю коригування траєкторії в польоті по сигналу GPS. При використанні тільки інерційної системи наведення середнє відхилення ракети складає 50 м, при використанні GPS-корекції - близько 7 м.

Залежно від завдань може застосовуватися для ураження як наземних, так і надводних цілей.

Всі складові для виробництва «Вільхи» - українські, включаючи нову систему управління, ракетне паливо, бойову частину.

Під час випробувань заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос взяв участь в перевірці технічних рішень і результатів ураження цілей на максимальній дальності.

Він зазначив, що Радою національної безпеки і оборони України прийнято ряд рішень щодо забезпечення якнайшвидшого прийняття на озброєння і постачання нових ракет для реактивних систем залпового вогню.

«Вільха» - розробка конструкторів державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України. Виробництво ракет буде здійснюватися в Україні по замкнутому циклу.