27.09.2018

В період з 24 по 28 вересня 2018 року в Одеському регіоні проходять командно-штабні навчання, присвячені реагуванню на надзвичайні ситуації.

В період з 24 по 28 вересня 2018 року в Одеському регіоні проходять командно-штабні навчання, присвячені реагуванню на надзвичайні ситуації.

В період з 24 по 28 вересня 2018 року в Одеському регіоні проходять командно-штабні навчання, присвячені реагуванню на надзвичайні ситуації за темою: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області у разі виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період». 

Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 № 981-Р, до відпрацювання реагування на надзвичайні події залучать органи управління та служби цивільного захисту, управління патрульної поліції міста Одеси, а також профільні Департаменти та управління Одеської обласної державної адміністрації.

Навчання пройдуть по заздалегідь підготовленій «легендою» про масштабні наслідки несприятливої погоди. Протягом цих днів служби відпрацьовувати алгоритм дій при складних ситуаціях, пов'язаних, зокрема, з сезоном дощів і поривчастого вітру.

За базомим сценарієм від чергових служб районних державних адміністрацій надходить інформація про пошкодження та руйнування покрівель житлових будинків та інших споруд, порушення функціонування системи енергопостачання та ліній зв'язку, затоплення і підтоплення господарських об'єктів, споруд, суб'єктів господарювання та території області.

Відповідно до планів реагування приймаються рішення на проведення рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відпрацьовуються та здійснюються заходи щодо відновлення умов життезабезпечення населення у постраждалих районах, максимального зменшення втрат і збитків, що виникли через погіршення гідрометеорологічних умов, залучення фінансових та матеріальних ресурсів.

Органами з евакуації плануються та проводяться заходи щодо відселення, вивозу матеріальних цінностей, розміщення та життезабезпечення постраждалих у зонах підтоплення.

27 вересня проведено огляд готовності територіальних формувань цивільного захисту Одеської області.

«Відпрацьовано сім сценаріїв можливих надзвичайних ситуацій. Злагодженість та оперативність продемонстрували, у першу чергу, комунально-технічна та медична служби. Відзначаємо результати Лиманської РДА та Біляївської ОТГ, а також міст Одеса та Білгород-Дністровський у виконанні поставлених завдань. Організація безпеки – це наш спільний обов’язок, тому за підсумками навчань беремо до уваги всі пропозиції та зауваження», — підкреслив директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної державної адміністрації Сергій Готко.

Учасники командно-штабних навчань відпрацювали дії при ускладненні погодних умов, зіткненні автомобілю з дизельним паливом та мікроавтобусу, руйнуванні житлового будинку, аварії з викидом хлору та пожежі на території військової частини, де зберігаються боєприпаси.

 

502

503504505