17.09.2020

В Україні триває підготовка до проведення масштабних багатонаціональних навчань «Об'єднані зусилля - 2020».

693

 

 

У заяві українського Генерального штабу йдеться, що стратегічні командно-штабні навчання «Об'єднані зусилля - 2020» за своїм розмахом, складу сил і засобів та залученням наших партнерів є унікальними.

Планується участь у навчаннях розвідувальної, винищувальної і бомбардувальної авіації країн-членів НАТО, спільне застосування сил спеціальних операцій і десантно-штурмових підрозділів в різних умовах обстановки. Буде здійснюватися прийняття, обробка і передача інформації від партнерів в інтересах вогневого ураження. Також буде задіяно прийняту на озброєння Збройних сил України автоматизовану систему управління зброєю.

Планується масоване застосування частин і підрозділів ракетних військ і артилерії в комплексі з авіацією Повітряних сил і зенітними ракетними військами.

«До навчання залучено органи військового управління Збройних сил України та інших складових сил оборони, військові частини і підрозділи. Зокрема, в рамках СКШН «Об'єднані зусилля - 2020» пройдуть навчання «Спільні зусилля» за участю військовослужбовців збройних сил Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, а в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині пройдуть міжнародні навчання «Рапід Трайдент - 2020» за участю військовослужбовців 15 країн-партнерів ».

Всього в навчаннях «Об'єднані зусилля-2020» візьмуть участь близько 12 тисяч військовослужбовців, з них в 8000 - безпосередньо на полігонах під час практичної фази навчань. Планується залучити до п'ятдесяти одиниць артилерійських систем, близько 80 танків і 450 бойових броньованих машин, а також бойові кораблі, армійську авіацію і повітряні сили. У їх складі будуть залучатися і зразки техніки, які недавно прийняті на озброєння Збройних сил України, зокрема, новітні ракетні комплекси «Нептун», «Вільха» і безпілотні літальні комплекси BAYRAKTAR.

Американські та британські військово-транспортні літаки C-130 «Геркулес» другий день поспіль здійснюють польоти вглиб української території, а над Чорним морем кружляють повітряні заправники і розвідники сил НАТО.

Триває підготовка підрозділів союзників. Вчора вдень два британських «Геркулеса», вилетівши з авіабази «Нортон» поблизу Оксфорда, здійснили рейд над усією Європою, увійшли в повітряний простір України і, знизившись в районі Дніпро-Бузького лиману, що під Миколаєвом, здійснили викидання підрозділів британського спецназу, після чого без посадки пішли назад.

Сьогодні ситуація повторилася. Пара С-130 з бортовими номерами ZH-872 і ZH-877 зараз знову знаходяться в районі Миколаєва. Над Чорним морем, в 50 кілометрах від Одеси, баражує британський літак-заправник, злетів вранці з грецької авіабази Суду, що на Кіпрі.

Трохи раніше західний кордон нашої країни перетнула пара американських «Геркулес» і десантні конвертоплани V-22 «Оспрей», які сіли на військовому аеродромі в Вінниці.

Всі дії координуються з літаючого штабу - літака E-3 «Сентр», який висить в районі гирла Дунаю.