05.06.2020

Щодо продовження карантину та послаблення протиепідемічних заходів, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2 на території Одеської області.

677

 

 

05 червня 2020 року під головуванням голови обласної державної адміністрації Максима КУЦОГО проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо продовження карантину та послаблення протиепідемічних заходів, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2 на території Одеської області.

Аналіз захворюваності на COVID-19 та динаміка її розвитку на території Одеської області свідчить про можливість подальшого послаблення протиепідемічних заходів, крім міста Подільська, Болградського та Подільського районів.

З метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та з урахуванням епідемічної ситуації у регіоні, комісія

ВИРІШИЛА:

1.    Дозволити з 10.06.2020 (крім міста Подільська, Болградського та Подільського районів) діяльність закладів культури, зокрема з приймання відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування  не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід, соціальне дистанціювання (1,5 м); регулярної дезінфекції; дотримання протиепідемічних заходів, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук).

2.     Відновити з 10.06.2020 (крім міста Подільська, Болградського та Подільського районів) проведення навчання та підвищення кваліфікації робітничих  професій на базі Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області не більше 10 осіб у групі.

3.    На період введення карантинних заходів продовжити регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у приміському та міжміському внутрішньо-обласному сполученні (крім автобусних маршрутів, шлях проходження яких пролягає через територію міста Подільська, Подільського району та сіл Дмитрівка, Кринички Болградського району).

4.      На період введення карантинних заходів продовжити курсування пасажирських та приміських поїздів по території Одеської області без здійснення зупинок у місті Подільську та у Подільському районі.

5.     На період введення карантинних заходів продовжити здійснення міжобласних пасажирських перевезень автомобільним транспортом (крім автобусних маршрутів, шлях проходження яких пролягає через територію міста Подільська, Подільського та Болградського районів).

6.     Дозволити з 05.06.2020 проведення релігійних заходів за умови здійснення контролю релігійною організацією за дотриманням фізичної дистанції між учасниками  не менше ніж 1,5 метра та перебування не більше ніж однієї особи на 5 кв. метрах площі будівлі, якщо релігійний захід проводиться в приміщенні (крім міста Подільська, Болградського та Подільського районів).

7.     Дозволити з 05.06.2020 діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше ніж чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно (з дотриманням вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 № 32).

8.     Дозволити діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

9.     Дозволити з 05.06.2020 особам, які досягли 60-річного віку, не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції.

10.    Райдержадміністраціям, сільським, селищним, міським радам (крім міста Подільська, Подільського та Болградського районів):

10.1. Відновити з 09.06.2020 роботу закладів загальної середньої освіти, які здійснюють підготовку пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році відповідно до затвердженої мережі пунктів тестування області,  зокрема пробного тестування.

10.2. Забезпечити проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з чітким дотриманням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 24.

10.3. Забезпечити контроль за дотриманням у закладах загальної середньої освіти, на базі яких організована робота пунктів пробного тестування протиепідемічних заходів та рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби під час проведення пробного тестування.

11.  Голові Болградської райдержадміністрації, сільським головам сіл Дмитрівка та Криничне: на виконання подання головного державного санітарного лікаря Одеської області від 05.06.2020 № 04/1350 «Про встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів»:

11.1. Визначити необхідну кількість і місця дислокації контрольно-пропускних пунктів (карантинних постів), запровадити особливий режим в’їзду та виїзду у села.

11.2. Організувати роботу карантинних контрольно-пропускних пунктів та забезпечити їх відповідно до визначеного розрахунку (засобами індивідуального захисту, гарячим харчуванням тощо).

11.3. На період введення особливого режиму інформувати місцеве населення про встановлення особливого режиму в’їзду та виїзду громадян, транспортних засобів на територію міст та району.

11.4. На період введення особливого режиму запровадити ведення обліку осіб, які в’їжджають на територію, та здійснити заходи щодо забезпечення їх самоізоляції.

11.5. На період введення особливого режиму забезпечити здійснення температурного скринінгу водіїв, пасажирів та громадян, які перетинають контрольно-пропускні пункти (карантинні пости).

12.   З 08.06.2020 керівникам закладів освіти з цілодобовою формою утримання, в яких продовжують перебувати діти, Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації перевести заклади освіти з цілодобовою формою утримання  на роботу в оздоровчому режимі, забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину.

13.   Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації довести до відома керівників органів управління освітою інформацію щодо організації роботи закладів освіти.

14.   Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області забезпечити здійснення держнагляду у сфері санітарного законодавства за дотриманням протиепідемічних заходів в закладах освіти за дотриманням тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на пунктах проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

15.    Одеському регіональному центру оцінювання якості освіти на період проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання:

15.1. Забезпечити проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в області відповідно до  затвердженої мережі пунктів тестування із дотриманням протиепідемічних вимог та забезпечення всіх його учасників засобами індивідуального захисту та антисептиками.

15.2. До 10.06.2020 інформувати Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області про терміни проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання, пункти проведення та адреси їх розташування, кількість задіяних педагогічних працівників та кількість учасників.

16.    Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації:

16.1. До 09.06.2020 визначити необхідну кількість медичних працівників, які будуть залучені до чергування  на пунктах пробного тестування відповідно до  затвердженої мережі пунктів тестування області.

16.2. На період проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання забезпечити проведення медичними працівниками оцінки щодо наявності симптомів респіраторного захворювання і температурного скринінгу в учасників пробного тестування перед входом до пункту проведення тестування з подальшим інформуванням відповідального за пункт пробного тестування у випадку встановлення симптомів респіраторного захворювання або підвищення температури щодо перебування  учасника на пункті проведення пробного ЗНО.

16.3. Організувати до 12.06.2020 перевірку стану виконання наказу МОЗ України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (зі змінами та доповненнями) у Болградському районі.

17.   ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса»» дозволити з 05.06.2020 прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують внутрішні пасажирські перевезення із дотриманням протиепідемічних заходів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392.

18.   Департаменту фінансів обласної державної адміністрації до 10.06.2020 визначити джерела додаткового фінансування для організації лабораторної діагностики пацієнтів, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації осіб, що підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19, відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

19.   Головному управлінню Національної поліції в Одеській області,  Південному Одеському територіальному управлінню Національної  гвардії України посилити контроль за дотриманням керівниками підприємств, організацій, установ усіх форм власності щодо протиепідемічних заходів відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392.