01.10.2018

З 1 жовтня в Одеській області розпочався осінній призов громадян України на строкову військову службу.

405

 

На підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу.

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 6 серпня 2018 року № 889/А-2018 «Про проведення чергового призову до Збройних сил України та інших військових формувань України громадян України на строкову військову службу у жовтні - грудні 2018 року та заходи щодо його забезпечення» в Одеській області утворено обласну призовну комісію та надані відповідні доручення головам районних державних адміністрацій і міським головам міст обласного значення.

Процес проведення призову знаходиться на постійному контролі керівництва обласної державної адміністрації, а також місцевих органів влади. Питання безпеки та обороноздатності є одним з ключових для нашої країни.

Близько 1000 мешканців Одеської області відправляться на проходження строкової військової служби.

На строкову службу закликатимуть придатних за станом здоров'я українців чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини вже виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Громадяни, які не одержали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до районного військового комісаріату 11 жовтня 2018 року, та мати при собі документи, які засвідчують особу.

Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу зобов'язані негайно повернутись до місця постійного проживання і з'явитись у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.

Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність, згідно з законодавством.

 

481