07.02.2018

В Одеській області продовжать роботи зі створення ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Тарутинський степ» площею більше 12 тисяч гектарів. Також опрацьовується питання створення на цій території національного природного парку з включенням до нього цінних степових комплексів. Таке рішення прийнято на засіданні робочої групи з вивчення питання підвищення природоохоронного статусу ландшафтного заказника місцевого значення «Тарутинський степ» під головуванням першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Олександра Терещука. 

«Ті степові комплекси, які в нас знаходяться в Тарутинському районі - вони мають значну рекреаційну цінність. На їхній базі ми можемо розвивати зелений туризм в регіоні. Також вони мають велике значення для науки. Це ті природні багатства, які ми маємо вивчати, охороняти та зберегти для наших нащадків. Одеська облдержадміністрація проводить активну роботу по створенню ландшафтного заказника всеукраїнського значення «Тарутинський степ». Його загальна площа буде становитиме більш ніж 12 тисяч гектарів! Звичайно, будемо погоджувати межі з власниками та первинними користувачами природних ресурсів на цій території. Але наше головне завдання - захистити природну спадщину Одещини!», — наголосив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук.

За результатами засідання також вирішено опрацювати питання створення у Тарутинському районі національного природного парку. До його складу мають увійти цінні степові комплекси та об’єкти у порядку, визначеному законодавством України.

Зазначимо, на засіданні робочої групи були присутні представники громадськості, екологічних організацій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Тарутинського району Одеської області.