20.09.2019

Засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації щодо спалаху інфекційного захворювання школярів загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 м. Одеси

 

647

 

19 вересня 2019 року, під головуванням виконуючої обов’язки голови обласної державної адміністрації Світлани Шаталової, відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації.

Під час засідання було обговорено заходи з ліквідації спалаху гострого кишкового інфекційного захворювання серед дітей у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів м. Одеси № 11 за адресою: вул. Академіка Воробйова, 6.

«Знову ми стикаємося з масштабними інфекційними захворюваннями, з безвідповідальністю власників закладів. Перед початком навчального року були проведені перевірки щодо готовності всіх без винятку 816 закладів освіти приймати дітей але там ще не працювали суб’єкти, що надають послуги харчування. Прошу місцеві органи влади звернути особливу увагу та проконтролювати елементарне дотримання санітарно-епідеміологічних норм кожним підприємством, що надає харчові послуги у закладах освіти», - підкреслила Світлана Шаталова.

За підсумками проведеної роботи та заслуханих доповідей Одеською міською радою прийнято рішення розірвати договори про надання послуг харчування з ФОП «Кишинівська О.М.», міською радою оголошено догану директору зазначеної школи за послаблення контролю за якістю харчування учнів, до 24 вересня 2019 року провести обстеження працівників, що здійснюють приготування їжі безпосередньо в харчоблоках шкіл, в цілому по області забезпечити в закладах освіти, дитячих дошкільних навчальних закладах безпечних умов перебування дітей, активізувати санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань, харчових отруєнь та вірусного гепатиту А серед населення області.

Нагадаємо, що 15 вересня 2019 року до КУ «Міська інфекційна лікарня» м. Одеса звернулися 9 дітей з ознаками харчового отруєння, протягом 16-19 вересня 2019 року за медичною допомогою звернулося ще 37 осіб.

Зазначимо, що станом на 14.00 годину 19 вересня 2019 року всього за медичною допомогою звернулось 53 особи. З анамнезу відомо, що діти є школярами ЗОШ № 11 та захворіли на сальмонельоз після обіду в харчовому блоці зазначеного навчального закладу. Щодо суб’єкта господарювання відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 325 Кримінального кодексу України та тривають слідчі дії.