31.01.2020

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ліквідації наслідків події з танкером-бункерувальником «DELFI».

673

 

31 січня 2020 року під головуванням першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслава ОВЕЧКІНА проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ліквідації наслідків події з танкером-бункерувальником «DELFI».

З метою контролю та виконання Протоколу чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації від 21 січня 2020 року №1 щодо недопущення можливих загроз, пов’язаних з перебуванням затонулого судна в акваторії порту, надання плану підйому судна з ліквідації наслідків небезпечної події, що трапилась 22 листопада 2019 року з танкером–бункерувальником «DELFI».

За результатами доповідей по виконанню Протоколу з урахуванням їх обговорення комісія ВИРІШИЛА:

1. Капітану Одеського морського порту Цюпко К.Ю.:

1.1 Встановити постійний контроль за виконанням вимог та заходів, які повинен здійснити судновласник з підйому затонулого танкера-бункерувальника «DELFI».

Постійно

1.2. Вживати дієвих заходів щодо підйому танкера-бункерувальника «DELFI» у визначені вимогою терміни - до 31.03.2020, одночасно здійснювати постійне інформування обласної державної адміністрації щодо етапів виконання вимог.

До завершення підйомних робіт

2. У разі порушення судновласником танкера-бункерувальника «DELFI» графіка підйому судна, за наявністю правових підстав, Одеській філії ДП «Адміністрація морських портів України» згідно ст.123 КТМ здійснити заходи щодо організації підняття судна потужностями Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Негайно

3. Державній екологічній інспекції в Одеській області (Кардаш В.В.):

3.1. При виконанні робіт з підйому танкера-бункерувальника «DELFI» здійснювати перевірку акваторії Одеського морського порту в районі розташування танкера «DELFI» з питань дотримання природоохоронного законодавства судовласником;

В період проведення робіт

3.2. Повідомити обласну державну адміністрацію про надання припису Одеській філії ДП «Адміністрація морських портів України» щодо підняття танкера-бункерувальника «DELFI», як об’єкта що створює загрозу екологічній безпеці життю та здоров’ю людей.  

Негайно