21.05.2021

Сигнали оповіщення та дії населення по них

Сигнал «УВАГА ВСІМ» передається перед екстреним повідомленням. Подається включенням сирен, гудками підприємств, транспорту та інших засобів з метою привернення уваги населення. По цьому сигналу необхідно включити радіо (на програмі УР-1), телевізійні приймачі (на каналі UA:ОДЕСА АТ НСТУ «Одеська регіональна дирекція», ТК «МИГ» м. Южне), для прослуховування екстрених повідомлень.

 

 

                                                                       У      МИРНИЙ    ЧАС       

                                    

     Вид інформації


                                         Зразок повідомленя

Аварія на атомній електростанції

    «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області. Громадяни! Сталася аварія на __________  АЕС. На території населених пунктів __________________ можливе випадання радіоактивних опадів. Населенню зазначених населених пунктів необхідно перебувати у приміщеннях. Провести додаткову герметизацію житлових приміщень і продуктів харчування. Про отриману інформацію повідомте сусідів.  Надалі діяти відповідно до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

 

Аварія на хімічно небезпечному об`єкті

       «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області.  Громадяни! Сталася аварія на __________  з виливом сильнодіючої отруйної речовини --  _____________ . Хмара зараженого повітря поширюється у напрямку  ____________ . Населенню, що проживає у населених пунктах ___________, провести додаткову герметизацію житла і продуктів харчування, а населенню населених пунктів _____________ терміново залишити їх і вийти у райони  ___________  .  Надалі діяти відповідно до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

 

 Про можливий землетрус

     «Увага Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області.  Громадяни!  У зв’язку  з можливим землетрусом приміть необхідні засоби обережності. Відключіть світло, газ, воду, погасіть вогонь у печах. Візьміть документи, необхідний одяг, запас продуктів і води. Попередьте сусідів і при необхідності допоможіть хворим і старим вийти на вулицю. Займіть місце подалі від будинків і ліній електропередач. При знаходженні у приміщенні  під час першого товчка, станьте у дверний (балконний) отвір. Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

 

Про повінь (катастрофічне затоплення)

      «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області.  Громадяни!  У зв’язку з підвищенням рівня води у р.  ________  можливе затоплення (підтоплення) населених пунктів _________ . Населенню, що проживає у цих населених пунктах, зібрати необхідні речі, продукти харчування, воду, відключити газ, електроенергію  і вийти у райони  ___________   . Про отриману інформацію повідомте сусідів, допоможіть літнім та хворим. При раптовому підвищенню рівня води зайняти підвищені місця  (верхні поверхи будинків, дахи, горища, дерева) і чекати допомоги. Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області». 

 

Про штормове попередження

    «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області. Громадяни! У ________ годині можливе посилення вітру до _______  м\сек . Населенню необхідно перебувати у приміщеннях. Заберіть із балконів всі речі. Щільно зачиніть вікна і двері. Зробіть додаткове кріплення матеріальних цінностей, що зберігаються на вулиці. Про отриману інформацію повідомте сусідів, допоможіть те саме зробити літнім людям і хворим. Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

 

 

                          У ВОЄННИЙ ЧАС

Повітряна небезпека

      «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області. Громадяни! Повітряна тривога!  Відключіть світло, газ, воду, погасіть вогонь у печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів і, при необхідності, допоможіть старим і хворим вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисного укриття або укрийтеся на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

 

Закінчення повітряної небезпеки

    «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області. Громадяни! Відбій повітряної тривоги! Усім повернутись до місць роботи або проживання. Надайте при цьому допомогу хворим і старим. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту.   Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області». 

 

Загроза хімічного зараження

      «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області. Громадяни! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Одягніть протигази, укрийте малих дітей у захисних дитячих камерах. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи (краще гумові). При собі майте плівкові, полімерні накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію житлових приміщень, стан вікон та дверей . Загерметизуйте  продукти харчування і створіть запас питної води. Попередьте сусідів про отриману інформацію. Допоможіть хворим і старим. Відключіть електронагрівальні прилади. Будьте уважні до вказівок  оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області». 

 

Загроза радіоактивного зараження

      «Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Одеської області. Громадяни! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть у готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх постійно при собі. За вказівками органів цивільного захисту населення одягніть їх.  Для захисту поверхні тіла від забруднення радіоактивними речовинами використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію жилих приміщень , стан вікон і дверей. Загерметизуйте  продукти харчування і створіть запас питної води.   Попередьте сусідів про отриману інформацію. Допоможіть у цьому хворим і людям похилого віку. Відключіть електронагрівальні прилади. У подальшому дійте у відповідності із вказівками оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».