14.05.2021

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянула питання попередження виникнення пожеж у літній період.

Питання запобігання та протидії масовим пожежам у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях у літній період 2021 року розглянули сьогодні на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у засіданні взяли представники міністерств та обласних державних адміністрацій.

За результатами обговорення прийнято рішення доручити Держлісагентству забезпечити територіальні підрозділи необхідними матеріально-технічними засобами для протидії пожежам протягом пожежонебезпечного періоду 2021 року.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола ЧЕЧОТКІН, звертаючись до представників обласних державних адміністрацій, наголосив: «Потрібно провести перевірки тих населених пунктів, які прилягають до  лісових масивів.  Якщо хтось цього не зробив – будь ласка зробіть. Це дуже важливо. Вживайте всіх заходів для того, щоб пожежі не перекидалися з лісових масивів на ці населення пункти. Треба здійснити оборювання, обрахування тощо».

Також Міністерство оборони України та Державна служба України з надзвичайних ситуацій повинні забезпечити залучення авіаційної техніки до гасіння лісових пожеж, зокрема, у районі проведення операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях.

Крім того, на засіданні комісії розглянули заходи центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки, зокрема, готовності сил та засобів ДСНС до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, оповіщення населення, готовність захисних споруд, призначених для укриття, роботу транспорту та підприємств енергетичної галузі. А також обговорили заходи щодо створення безпечних умов для учасників зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань в умовах здійснення протиепідемічних заходів з протидії поширенню COVID-19.