27.01.2021

Селекторна онлайн нарада щодо запобігання негативним наслідкам сезонної негоди.

 

700

 

 

27 січня 2021 року відбулась позачергова селекторна онлайн нарада, яку з керівниками областей, що знаходяться у зонi стихійного впливу Пiвденно-захiдного («балканського») циклону, провів Міністр розвитку громад та територій (Мінрегіону) Олексій Чернишов за участю першого заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олега Мельчуцького та директора Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Кульбіди.

З боку Одеськоï областi разом з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким у нараді взяли також участь заступники голови, керівники профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації, профільних відомств та служб з питань державної, громадської та екологічної безпеки, регіональних організацій та підприємств інфраструктури.

Представниками центральної влади в умовах різкого погіршення погодних умов протягом останнiх двох дiб в Одеськiй, Миколаïвськiй, а також Кiровоградськiй, Черкаськiй, Полтавськiй, Сумськiй й Чернiгiвськiй областях були наданi вiдповiднi доручення щодо реалiзацiï комплексних заходiв iз запобiгання негативним наслідкам сезонноï негоди.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергiй Гриневецький має потужний досвід у сфері цивiльного захисту та екологiчноï безпеки, адже саме за його керівництва було організовано комплекс рятувально-відновлювальних робіт під час стихійного лиха п’ятої категорії складності на півночі Одещини (2000 р.). І на цей час ефективна реалiзацiя стратегiчних та тактичних механізмів запобiгання й подолання можливих негативних наслiдкiв рiзкого погiршення погодних умов у зимовий період є одним з пріоритетів діяльності голови обласної державної адміністрації.

Отже, враховуючи кліматичну специфiку Одеського регiону, заздалегідь був розроблений комплекс оперативних заходів, який враховує належне матерiально-технiчне, органiзацiйне та кадрове забезпечення цього процесу.

Сергiй Гриневецький повідомив учасникам селекторноï наради щодо оперативноï ситуацiï в Одеськiй областi, зокрема:

– в Одеській обласній державній адміністрації працює оперативний штаб з лiквiдаціï можливих негативних наслiдкiв рiзкого погiршення погодних умов (створений на основi ПТЕБ та НС);

– визначено 6 зон оперативного реагування у складi 21-ï оперативноï групи з повним матерiально-ресурсним забезпеченням;

– оперативно триває відновлення електропостачання у 49-ти населених пунктах, знеструмлених негодою;

– у штатному режимі функціонують 32 мiсця вiдстою важкоï автомобільної техніки цивільного призначення;

– у станi повноï готовностi перебувають транспортно-технiчнi засоби спецiального призначення (845 дизель-генераторiв, 284 стацiонарних та 12 мобiльних пунктiв обiгрiву, 134 одиницi спецiальноï автомобiльноï технiки пiдвищеноï прохідностi), а також 320 осiб особистого складу структур ДСНС;

– безперервно функціонує зворотнiй зв’язок мiж вiдповiдними пiдроздiлами рiзних рiвней – як у межах областi, так й з суміжними регiонами.

 

Голова обласної державної адміністрації надав вiдповiднi розпорядження керівникам профiльних структур, наголосивши на таких питаннях:

– надання пiдвищеноï уваги об’єктам соцiальноï сфери – зокрема, медичним закладам, iз забезпеченням ïх безперебiйним електропостачанням (у т.ч. вiд автономних джерел живлення), належним харчуванням, питною водою тощо;

– забезпечення безперебiйного проïзду автомобiльного транспорту по трасах мiжнародного значення (у напрямках на Киïв, Кишинiв, Ренi);

– забезпечення належного автомобiльногозв’язку мiж районними центрами областi для надання взаємодопомоги у разi необхiдності;

– реалiзацiя вiдповiдних заходiв з екстреноï та масовоï евакуацiï й утiлiзацiï решток загиблих тварин внаслiдок можливого масштабного заледеніння, особливо у Пiвнiчних районах областi.

 

«В такій небезпечній, критичній ситуації ми повинні працювати оперативно, злагоджено та ефективно», – закликав присутніх Сергiй Гриневецький.