11.10.2021

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації  

11 жовтня 2021 року відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія  ГРИНЕВЕЦЬКОГО.

Під час проведення було розглянуто наступні питання:

1. Про загрозу виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.

 

Внаслідок ситуації, яка склалася на території Одеської області, що характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричиненої катастрофою, аварією, пожежею, епідемією, іншою небезпечною подією, що може призвести до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завданих значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності пункт 24 частини 2 статті 2 Кодексу цивільного захисту України.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

1. Ситуацію щодо непостачання газу на об’єкти бюджетних установ протягом осінньо-зимового періоду 2021/2022 років, подальшою загрозою життю та здоров’ю населення області, завдання значних матеріальних збитків, відповідно до пункту 24 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України, визначити як загрозу виникнення надзвичайної ситуації та попередньо класифікувати -  надзвичайна ситуація регіонального рівня.

2. Відповідно до Національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010, пункту 4.3 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями (далі – Порядок класифікації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368, класифікувати попередньо, як надзвичайну ситуацію техногенного характеру (код НС 10800 – НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення) регіонального рівня.

3. Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області подати до Державної служби України з надзвичайних ситуацій повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 738.

до 11.10.2021

4. Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації спільно з  Департаментом систем життєзабезпечення та енергоефективності облдержадміністрації та Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області звернутися до Державної служби України з надзвичайних ситуацій стосовно прийняття остаточного рішення щодо визначення рівня зазначеної надзвичайної ситуації.

до 11.10.2021

ІІ. Про вжиття додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території Одеської області.

Епідемічна ситуація з гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в Одеській області продовжує ускладнюватись.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, загальний рівень захворюваності зріс в 1,7 рази (6897 випадків проти 4036), у тому числі серед дітей – в 2 рази (537 проти 272), серед дорослого населення – в 1,7 рази (6360 проти 3764). Також зросла і кількість летальних випадків в 1,3 рази, що вказує на зростання кількості важких форм перебігу захворювання та є характерною ознакою цього підйому.

Ріст захворюваності спостерігається більш як на половині об’єднаних територіальних громадах (на 53-х із 91), але найбільш інтенсивний на території Авангардівської, Великодальницької, Вилківської, Городненської, Дивізійської, Затишанської, Коноплянської, Маяківської, Мологівської, Ренійської, Савранської, Суворовської, Цебриківської та інших ОТГ.

Станом на 10 жовтня 2021 року відповідно до індикаторних показників рівнів епідемічної небезпеки, які розраховуються на державному рівні, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236, Одеській регіон віднесено до «помаранчевого» рівня, а саме:

-     рівень захворюваності на COVID-19 становить 461 випадок на 100 тисяч населення при визначеному показнику 75;

-     кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 складає 61 % (критерій понад 60%);

-     коефіцієнт виявлення випадків інфікування методом ПЛР – 19 % (критерій понад 20 %);

-     завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, що лікують пацієнтів на COVID-19, складає 62 % (критерій понад 65 %);

-     кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тестами на визначення антигену до COVID-19 на 100 тис. населення  складає 1239 (критерій менш як 300);

-     динаміка рівня госпіталізації – 49 % (критерій менше 50 %).

З метою запобігання подальшого ускладнення епідемічної ситуації та поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, комісія

ВИРІШИЛА:

1. Головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним, міським головам:

1.1. Забезпечити виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) відповідно до встановленого «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Одеської області.

на період дії карантинних обмежень

1.2. Вжити заходів щодо виконання та контролю за дотриманням на відповідних територіях обмежувальних протиепідемічних заходів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) відповідно до встановленого рівня епідемічної небезпеки.

на період дії карантинних обмежень

1.3. Скоригувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення створення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.

з 11.10.2021 до стабілізації епідемічної ситуації

2. Керівникам структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності:

-     здійснювати щоденний температурний скринінг персоналу, вжити заходів щодо самоізоляції усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.

-     забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм у приміщеннях, режиму регулярного провітрювання та дезінфекції приміщень.

-     запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

На період дії карантинних обмежень

3. Районним державним адміністраціям, сільським, селищним, міським радам, управлінню комунікацій та інформаційної політики обласної державної адміністрації забезпечити належну комунікацію із засобами масової інформації з висвітлення інформації щодо профілактики респіраторної хвороби COVID-19, поширення серед населення області інформаційних матеріалів.

На період дії карантинних обмежень

4. Управлінню комунікацій та інформаційної політики облдержадміністрації:

-     сприяти широкому висвітленню у засобах масової інформації обмежувальних заходів відповідно до запровадженого рівня епідемічної небезпеки на території області;

-     сприяти оприлюдненню тематичної соціальної реклами на вебресурсах обласної державної адміністрації та у місцевих засобах масової інформації.

На період дії карантинних обмежень

5. Головному управлінню Національної поліції в Одеській області, Управлінню патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області забезпечити виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відповідно до запровадженого «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

На період дії карантинних обмежень

6. Головному управлінню Національної поліції в Одеській області, Державній установі «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за участю органів місцевого самоврядування забезпечити контроль за дотриманням умов самоізоляції особами з підтвердженим випадком COVID-19 та контактними особами, які перебувають на самоізоляції.

На період дії карантинних обмежень

7. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об'єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

На період дії карантинних обмежень

8. Головному управлінню Національної поліції в Одеській області, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області за участю органів місцевого самоврядування забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень.

На період дії карантинних обмежень

9. Державній установі «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» забезпечити неухильне виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.08.2021 № 7 «Про затвердження рекомендацій щодо відстеження, організації самоізоляції та медичного супроводу осіб, які мали контакт з підтвердженим випадком коронавірусної хвороби (COVID-19) та Форми опитування, консультування контактних випадків COVID-19».

На період дії карантинних обмежень