21.09.2021

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації

318

 

21 вересня 2021 року відбулось позачергове засідання Одеської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія  ГРИНЕВЕЦЬКОГО.

 

Під час проведення було розглянуто наступні питання:

 

1. Щодо встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Одеської області.

Епідемічна ситуація з COVID-19 в Одеській області продовжує ускладнюватись. Одеська область посідає 13 рейтингове місце в країні по рівню захворюваності. Вже практично 2 місяці триває черговий підйом захворюваності, але інтенсивне зростання зареєстровано на протязі останніх двох тижнів. Щоденна реєстрація  лабораторно підтверджених хворих зросла майже у 9 разів.

Всього на 21 вересня 2021 року, з початку епідемії в області зареєстровано понад 149 тисяч 300 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 6596 (4,4%), медичних працівників – 4277, летальних випадків – 3176, з них 2 дитини та 53 медпрацівника.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

 

1. Головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним та міським головам:

1.1. Забезпечити виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року  № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) відповідно до встановленого «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Одеської області та запровадити відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

з  23.09.2021

1.2. Провести позачергові засідання місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За необхідністю визначити додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи щодо протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та забезпечити організацію належного рівня медичної допомоги населенню.

до 23.09.2021

1.3. Вжити заходів щодо виконання та контролю за дотриманням на відповідних територіях обмежувальних протиепідемічних заходів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року  № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) відповідно до встановленого рівня епідемічної небезпеки.

На період дії карантинних обмежень

 

2. Керівникам структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності:

-     здійснювати щоденний температурний скринінг персоналу, вжити заходів щодо самоізоляції усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;

-     забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм у приміщеннях, режиму регулярного провітрювання та дезінфекції приміщень;

-     запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

На період дії карантинних обмежень

 

3. Районним державним адміністраціям, сільським, селищним, міським радам, управлінню комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної державної адміністрації забезпечити належну комунікацію із засобами масової інформації з висвітлення інформації щодо профілактики респіраторної хвороби COVID-19, поширення серед населення області інформаційних матеріалів.

На період дії карантинних обмежень

 

4. Райдержадміністраціям, сільським, селищним, міським радам, керівникам закладів освіти усіх типів і форм власності  забезпечити виконання вимог підпункту 15-1 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від  9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), зокрема щодо заборони:

-  відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів освіти, в яких не менш як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія). 

На період дії карантинних обмежень 

 

5. Управлінню комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної державної адміністрації:

-     сприяти широкому висвітленню у засобах масової інформації обмежувальних заходів відповідно до запровадженого рівня епідемічної небезпеки на території області;

-     сприяти оприлюдненню тематичної соціальної реклами на веб-ресурсах обласної державної адміністрації та у місцевих засобах масової інформації.

На період дії карантинних обмежень

 

6. Головному управлінню Національної поліції в Одеській області, Управлінню патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області забезпечити виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відповідно до запровадженого «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

з  23.09.2021

 

ІІ. Про визначення стану ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» техногенно-екологічною загрозою для Одеської області.

За рівнем техногенної безпеки, Одеський нафтопереробний завод є одним із об’єктів критичної інфраструктури Одеської області. Простій підприємства впродовж десяти років, відсутність будь-якого процесу належного його утримання, відсутність заходів по утилізації наявних промислових відходів, призвели до суто критичної ситуації, яка може призвести до катастрофічних наслідків екологічного та пожежного характеру.

Зупинка заводу проводилась стихійно, без дотримання вимог технологічного регламенту та виробничих інструкцій по зупинці такого роду виробництв на довготривалий  період.  Як наслідок, у даний час на заводі наявні різного роду небезпечні речовини, предмети та об’єкти, що можуть при певних умовах та за відсутності контролю викликати  загорання, вибухи тощо.

 

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

Ситуацію навколо ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» попередньо визначити як надзвичайну ситуацію (техногенного характеру).

 

1. Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка спричинить загрозу для мешканців Одеської області, підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо прийняття відповідних рішень для визначення шляхів подальшого функціонування ПАТ «Одеський нафтопереробний завод».

до 24.09.2021

 

ІІІ. Про виділення дизель-генератора на підтримку живлення будинку за адресою: вул. Успенська, 4 міста Одеси.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

 

1. Погодитися з пропозиціями ТОВ «Інфокс» філія «Інфоксводоканал» щодо встановлення дизель-генератора, потужністю

240 кВт для забезпечення тимчасової подачі електричної енергії мешканцям будинку по вул. Успенська, 4 міста Одеса, з режимом роботи 06.30-09.00;
12.00-14.00; 17.00-22.00 до 05.10.2021.

Невідкладно

 

2. Головному управлінню Національної поліції України в Одеській області провести відповідні заходи за адресою: вул. Успенська, 4 міста Одеса з метою виявлення осіб, у яких відсутні підстави перебування або проживання в аварійній будівлі.

до 04.10.2021

 

3. Головному управлінню ДСНС України в Одеській області з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації за адресою: вул. Успенська, 4 міста Одеса вжити відповідних заходів протипожежної та техногенної безпеки.

Невідкладно