10.06.2013

Правила купання

Рекомендації, щодо правил  купання – ГУ МНС України в Одеській області

  

ЩОДНЯ  НА  ВОДІ  В ОДЕСЬКІЙ  ОБЛАСТІ   ГИНЕ   2-3 ЛЮДИНИ

       Останнім часом в Одеській області почастішали випадки загибелі людей на водних об’єктах. Це зумовлено насамперед нехтуванням елементарними правилами безпеки поводження на воді.

       Згідно статистики, з початку купального сезону 2009 року, під час відпочинку, в Україні загинуло 231 людина, з них  44 дитини.

       На території Одеської області на водних об’єктах загинуло - 52 чоловіка, з них 7 дітей (м.Одеса - 6, з них дітей -2, Одеська область - 46, з них дітей -5).

 

               ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МНС УКРАЇНИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОПЕРЕДЖУЄ :

       - не купайтеся у необладнаних та заборонених місцях;

       - уникайте води із швидкою течією;

       - не заходьте у воду у нетверезому стані;

       - ніколи не купайтеся наодинці;

       - слідкуйте за дітьми - їхня поведінка на воді не передбачувана;

       - утримуйтесь від далеких запливів, переохолодження – головна причина трагічних випадків;

       - не запливайте за буї та не підливайте до моторних суден, вітрильників та інших плавзасобів.

       При судомі укол шпилькою може відновити властивості м'язів - або терміново покличте на допомогу!

 

(сайт ГУ МНС в Одеській області)

 

КУПАТИСЯ КРАЩЕ ТАМ, ДЕ Є РЯТУВАЛЬНІ ПОСТИ!

 

         Як уникнути трагедії на воді.

         Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

        Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

 

 

       На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

 

      Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулися, в жодному разі не можна заплющувати очі. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні.

 

    Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

 

Прес-служба МНС України (сайт МНС)